Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

  • Piątek
  • godz. 10.00 - 12.00
  • godz. 15.00 - 17.00
  • Sobota
  • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Pielgrzymka Parafii św. Michała Archanioła, LITWA – 5-9.08.2019r.

 

Pielgrzymka Parafii św. Michała Archanioła

LITWA – 5-9.08.2019r.

Pielgrzymce przewodniczy
ks. Roman Mazur i ks. Jarosław Święcicki

 
DZIEŃ 1
Całodniowy przejazd przez Polskę. Wieczorem przyjazd do Wilna.
 
DZIEŃ 2
Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Zwiedzanie starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor Bazylianów wraz cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza. Zwiedzanie Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r. podyktował jej Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“. Zwiedzanie najstarszego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie – z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.
 
DZIEŃ 3
Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Dalsze zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękny widok na miasto, pałac prezydencki, Uniwersytet Wileński, alumnat, kościół Ducha Świętego. Zwiedzanie Ponar – miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II Wojny Światowej, w tym ok. 20 tys. Polaków. Wyjazd do Trok – zwiedzanie zamku Księcia Witolda, Sanktuarium Matki Bożej Trockiej. Degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej – kibinów. Rejs statkiem po jeziorze Galve z 20 wysepkami, podczas którego rozpościerają się przepiękne widoki przyrody, jak i pałacu Tyszkiewiczów. Powrót do Wilna.
 
DZIEŃ 4
Przejazd i zwiedzanie Szydłowa – litewskiej „Częstochowy“, gdzie w XVII w. odnotowano objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie Sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził również św. Jan Paweł II. Dalsza droga do Szawli na Górę Krzyży zwaną także Świętą Górą, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedna z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki celebrował Mszę świętą. Msza święta w Szydłowcu lub na Górze Krzyży.
 
DZIEŃ 5
Podróż do Polski. Po drodze – jeśli czas na to pozwoli – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Augustowie. Msza święta. Planowany przyjazd późnym wieczorem.
 
ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po jeziorze Galve, degustacja kibinów, opieka miejscowego przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji
(kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

* Możliwość nawiedzenia miejsc świętych w pierwszym i ostatnim dniu będzie uzależniona od możliwości czasowych
 

Koszt pielgrzymki autokarowej z Polkowic do Litwy wynosi:
340 PLN + 170 EUR + 50 EUR (na miejscu).

Cena ta zawiera wszelkie świadczenia ujęte w programie.
 
Do programu można dołączyć uroczystą kolację z regionalnymi potrawami, muzyką, wileńskim grajkiem i możliwością potańczenia. Koszt to 15 EUR za osobę.
 

Zgłoszenia i zapisy w zakrystii św. Barbary do 30 maja 2019r.
Tel. 605 652 173 – ks. Jarosław Święcicki

 

KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE
ul. Górskiego 1/95, 00-033 Warszawa
tel. 22 827-96-21 , 22 827-67-39
www.twojepielgrzymki.pl

 

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved