Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Ogłoszenia

6 listopada 2022r.

 1. W liturgii obchodzimy: w środę rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego papieża, w piątek św. Marcina z Tours biskupa, w sobotę św. Jozafata.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. 12.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Po Mszy św. zbiórka dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 4. Modlitwy wypominkowe są prowadzone po Mszy św. w tygodniu a w niedzielę o godz. 17.00. zgodnie z planem umieszczonym na kartkach wspominkowych. „Wypominki” można składać w zakrystii. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rodziny w dniu kiedy będą modlitwy za ich zmarłych.

 5. 11 listopada w piątek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. godz. 7.00, 9.00, 18.00 w kościele św. Barbary.

 6. W Święto Niepodległości dodatkowa uroczysta Msza św. o 13.30 w kościele św. Michała. Następnie o 14.30 śpiewy patriotyczne w Rynku z chórem Cantabile. Główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości godz. 15.00 w Rynku. Uroczystość przy pomniku Marszałka Piłsudskiego godz. 15.30, następnie Piknik Niepodległościowy w Rynku, o 17.00 wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele św. Michała.

 7. 13 listopada w przyszłą niedzielę od godz. 12.00 będzie pobranie miary do strojów dla dzieci komunijnych w kawiarence parafialnej. Przy pobraniu miary składamy zadatek w wysokości 50 zł. Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii.

Natomiast 20 listopada zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie i konferencje na godz. 19.00 do kościoła św. Barbary.

 1. W niedzielę 13 listopada w ramach akcji „Polak z sercem” młodzież KSM-u naszej parafii, przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc Polakom mieszkającym na wschodzie. Szczegóły będą podane na plakacie. Bóg zapłać!

 2. Spotkania scholi: dziecięcej w soboty o godz. 11:00, młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence.

 3. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

 
 

11 Listopada 2022 r.


Narodowe Święto Niepodległości.


 

13.30 – Msza św. – kościół św. Michała

14.30 – chór Cantabile – Rynek śpiewy patriotyczne

15.00 – główne uroczystości – Rynek

15.30 – uroczystości przy pomniku Marszałka Piłsudskiego

16.00 – Piknik Niepodległościowy

17.00 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele św. Michała

30 października 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem o godz. 12.00 – będzie odprawiona tylko jedna Msza św. w kościele św. Michała (nie będzie 12.00 w kościele św. Barbary). W tym dniu po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się procesja modlitewna na cmentarz parafialny. Natomiast procesja modlitewna na cmentarzu komunalnym odbędzie się o godz. 15.00.

 2. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. W okresie 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: udział we Mszy św. i przyjęcie komunii św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 3. Modlitwy wspominkowe będą prowadzone od 2 listopada po Mszy św. w tygodniu a w niedzielę o godz. 17.00. zgodnie z planem umieszczonym na kartkach wspominkowych. „Wypominki” można składać w zakrystii. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rodziny w dniu kiedy będą modlitwy za ich zmarłych.

 4. W niedzielę 13 listopada w ramach akcji „Polak z sercem” młodzież KSM-u naszej parafii, przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc Polakom mieszkającym na wschodzie. Szczegóły będą podane na plakacie. Bóg zapłać!

 5. Spotkania scholi: dziecięcej w soboty o godz. 11:00, młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence.

 6. Zapraszamy mężczyzn na „Różaniec dla Mężczyzn” w pierwszą sobotę miesiąca 5 listopada na godz. 19.00 do Kościoła Św. Michała. Temat konferencji: „cechy strapienia i fałszywego ducha”.

 7. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholę i KSM wraz z rodzicami na Mszę Św. w Pierwszy Czwartek Miesiąca na godz. 18.00 do Kościoła św. Barbary. Będziemy się modlić o dar nowych powołań i za powołanych do służby Bożej. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.

 8. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

23 października 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w piątek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 2. Nabożeństwo różańcowe. dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Michała, młodzież i dorośli po wieczornej Mszy św. Ostatni różaniec dla dzieci w piątek godz. 17.00.

 3. Spotkanie dla bierzmowanych: W tym tygodniu w czwartek przychodzą klasy VIII. o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 4. Spotkania scholi młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence. Zapraszamy młodzież oraz osoby grające na instrumentach.

 5. W niedzielę papieską prowadziliśmy zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca młodzież z ubogich rodzin. Parafianie złożyli kwotę 2500 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 6. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się Diecezjalne Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym. Plan Forum jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Spotkania odbywają się w szkole katolickiej. Porządek Mszy św. w obu kościołach jak w każdą niedzielę bez zmian.

 7. Kartki na modlitwy wypominkowe za zmarłych znajdują się ławkach i stoliku z gazetami. Intencje należy składać do 1 listopada w zakrystii.

 8. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

16 października 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: dzisiaj wspominamy św. Jadwigę Śląską główną patronkę Europy, w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek św. Jana Kantego, w sobotę św. Jana Pawła II.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty w naszej parafii oraz budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary. Dziękujemy również tym osobom, które systematycznie przekazują środki pieniężne na konto parafialne, Bóg zapłać.

 3. Nabożeństwo różańcowe. dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Michała, młodzież i dorośli po wieczornej Mszy św.

 4. Spotkanie dla bierzmowanych: W tym tygodniu w czwartek przychodzą klasy VIII. o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 5. Spotkania scholi młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence. Zapraszamy młodzież oraz osoby grające na instrumentach.

 6. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie z ks. Dawidem dzisiaj w niedzielę 16 października na godz.19.00 do kościoła św. Barbary.

 7. Dzisiaj obchodzimy niedzielę papieską, ministranci rozprowadzają kremówki papieskie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.

 8. W niedzielę papieską prowadzimy zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca młodzież z ubogich rodzin.

 9. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa 16 października godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.

 10. Dzisiaj przypada niedziela liczenia wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Jest to coroczna praktyka badań statystycznych. Dlatego, aby ułatwić ministrantom liczenie obecnych na Mszy św., prosimy, aby mężczyźni wychodzili bocznym wyjściem przy zakrystii a kobiety głównym wyjściem (w kościele św. Michała) natomiast w kościele św. Barbary kobiety bocznymi wyjściami a mężczyźni wyjściem przy zakrystii. Dziękujemy za dostosowanie się do tej prośby.

 11. W przyszłą sobotę i niedzielę (22-23.10.2022r.) w naszej parafii odbędzie się Diecezjalne Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym. Plan Forum jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Konferencje będzie głosił ks. Leszek WORONIECKI. Z tego powodu wszystkie Msze św. w sobotę i niedzielę będą odprawione w kościele św. Michała Archanioła.

 12. Kartki na modlitwy wypominkowe za zmarłych znajdują się ławkach i stoliku z gazetami.

 13. Kino polkowickie zaprasza na film „Johnny” historia oparta na prawdziwych wydarzeniach oraz film „Zobacz anioła” dokument o rzeczywistości świata niewidzialnego.

 14. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9 października 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Teresy od Jezusa.

 2. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00 Mszę św. odprawi Biskup Andrzej SIEMIENIEWSKI. Ksiądz Biskup wręczy wyróżnionym parafianom pamiątkowe dyplomy jako podziękowanie za wieloletnie zaangażowanie w działalność naszej parafii. Zapraszamy na uroczystość również wszystkich członków Rady Parafialnej. Po Mszy zapraszamy Radę Parafialną oraz wyróżnione osoby na spotkanie do Katolickiej Szkoły.

 3. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Michała a młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św.

 4. Przypominamy, że zgodnie ze zwyczajem, dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.

 5. Spotkania dla bierzmowanych. Plan spotkań jest następujący: drugi czwartek miesiąca zapraszamy kl. VI i kl. VII, w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. VIII godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 6. Spotkania scholi młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence. Zapraszamy młodzież oraz osoby grające na instrumentach.

 7. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie z konferencją w niedzielę 16 października na godz.19.00 do kościoła św. Barbary

 8. 16 października w niedzielę papieską ministranci będą rozprowadzać kremówki papieskie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.

 9. W niedzielę papieską za tydzień będzie prowadzona zbiórka na Fundację Trzeciego Tysiąclecia wspierająca młodzież z ubogich rodzin.

 10. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa 16 października godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.

 11. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved