Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

  • Piątek
  • godz. 10.00 - 12.00
  • godz. 15.00 - 17.00
  • Sobota
  • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Informacje dla rodziców i dzieci Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej

W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019. To już czwarty rok działalności Katolickiej Szkoły. Cieszymy się z obecności nowych uczniów, którzy przyszli w tym roku szkolnym do naszej szkoły. Utworzyliśmy nowe dwie kl. I, oraz kl. II, IV, V, VI, VII. Uczniowie kl. VIII kontynuują naukę oraz dwie kl. gimnazjalne. Mamy wielką nadzieję, że wszyscy uczniowie w naszej szkole będą czuli się jak u siebie w domu, bo szkoła jest naszym drugim domem. Odczuwamy satysfakcję również z wysokiego poziomu nauczania i dobrej pracy nauczycieli. Pod koniec roku szkolnego przed wakacjami otrzymaliśmy wyniki egzaminów końcowych klas trzecich gimnazjum. Są one wyższe niż średnia ocen szkół w Polkowicach oraz w województwie dolnośląskim i średnia ogólnopolska. Przyjmujemy je z radością i wdzięcznością za dobrą współpracę uczniów z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły.

Dziękujemy również rodzicom, że zaufali naszej nowej katolickiej szkole, która wymaga jeszcze wielu inwestycji. Liczymy na to, że z każdym rokiem będzie coraz więcej uczniów a warunki nauczania będą również coraz lepsze. W czerwcu 2017 r. biskup Marek MENDYK wmurował kamień węgielny pod budowę nowego obiektu. Dzisiaj po 14 miesiącach, jesteśmy na ostatnim etapie budowy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz budynku i na zewnątrz. Mimo wielkiego wysiłku całej naszej społeczności, nie udało się zakończyć wszystkich prac. Z tego powodu musieliśmy dokonać czasowej reorganizacji zajęć szkolnych dla naszych uczniów. Ponieważ ta sytuacja i pewne czasowe zmiany organizacji zajęć, których nie planowaliśmy mogą spowodować konkretne utrudnienia dla rodziców i samych uczniów, dlatego proszę o wyrozumiałość samych rodziców i cierpliwość szczególnie nowych uczniów.

Nowy rok szkolny rozpoczniemy w poniedziałek Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Barbary. Zapraszamy wszystkich uczniów w strojach szkolnych. Zaproszenie kierujemy również do rodziców. Po zakończonej Mszy św. dzieci kl. I i II przejdą z nauczycielami do szkoły przy plebani. Natomiast dzieci kl. IV do VIII oraz klasy gimnazjalne przejdą również pod opieką nauczycieli do Wyższej Szkoły im. Jana Wyżykowskiego przy ul. Skalników 6. Tam odbędą się pierwsze zajęcia organizacyjne oraz spotkanie z nauczycielami. Przez najbliższy miesiąc uczniowie tych klas będą mieli wszystkie zajęcia w Wyższej Szkole przy ul. Skalników. Wszystkie szczegółowe informacje uczniowie otrzymają na zajęciach a rodzice drogą dziennika elektronicznego.

Po zakończeniu prac budowlanych na początku października wszyscy uczniowie przejdą do nowego obiektu Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Św. Sebastiana. Prosimy rodziców i dzieci o cierpliwość i wyrozumiałość z powodu przedłużonych prac wykończeniowych w naszej szkole. Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniem chrześcijańskim

Proboszcz Ks. Jarosław Święcicki

Porządek Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018

9:00 Msza św. w kościele św. Barbary dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej
10:00 Kl. I-II – przejście z nauczycielami do szkoły na placu Kościelnym 2
10:00 kl. IV, V, VI, VII, VIII, kl. Gimnazjum

Przejście z nauczycielami do Wyższej Szkoły przy ul. Skalników. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia.

18:00 Msza św. – rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży innych szkół.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved