Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

13 października 2019r.

1. W liturgii Kościoła w tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.
2. Październik miesiąc różańcowy, zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 do kościoła św. Michała, a młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W sobotę i niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.
3. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej klasy VIII w czwartek godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
4. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 26-27 października. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce w którym są uznane objawienia Matki Bożej. Koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii do niedzieli.
6. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj (13 października) o godz. 19.00 w salce katechetycznej. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.
7. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego zaprasza dziewczynki w wieku 9-12 lat do wielkiej przygody w harcerstwie katolickim. Zbiórki odbywają się każdą sobotę (oprócz ostatniej miesiąca) w Katolickiej Szkole Podstawowej 9.30-12.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
8. W dniu 16 października obchodzimy Dzień Papieski w rocznicę wybory Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Dzisiaj po raz dziewiętnasty jest prowadzona zbiórka do puszki na działalność stypendialną dla młodzieży z rodzin niezamożnych. Obecnie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga 2000 uczniom i studentom. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po Mszy św. Dziękujemy, Bóg zapłać.
9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. Na ławkach i na stoliku z gazetami znajdziemy kartki na modlitwy wspominkowe, które proszę składać w zakrystii. Modlitwy za zmarłych będą odprawiane według porządku umieszczonego na kartkach.

6 października 2019r.

1. W liturgii w tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.
3. Po Mszy św. zbiórka do puszki dla najbardziej potrzebujących pomocy, której udzielamy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Bóg zapłać za ofiary.
4. Październik miesiąc różańcowy, zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 do kościoła św. Michała, a młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W sobotę i niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.
5. Zapraszamy dzieci komunijne i rodziców dzisiaj (niedziela) o godz. 17.00 na różaniec, dzieci otrzymają różańce.
6. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej klasy VII w czwartek godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
7. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
8. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w poniedziałek na modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Msza św. godz. 18.00 a następnie adoracja i modlitwa.. JAN MARIA VIANNEY
9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 26-27 października. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce w którym są uznane objawienia Matki Bożej. Koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku 11 października 2019 r.
10. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się dzisiaj 6 października o godz. 19.00 w salce katechetycznej. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.
11. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza w czwartek 10 października na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę w intencji Ojczyzny.
12. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego zapraszają dziewczynki w wieku 9-12 lat do wielkiej przygody w harcerstwie katolickim. Zbiórki odbywają się każdą sobotę (oprócz ostatniej miesiąca) w Katolickiej Szkole Podstawowej 9.30-12.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
13. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

29 września 2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Michała Archanioła patrona parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00 w kościele św. Michała. W modlitwie przez naszego Patrona polecamy się Bogu, aby chronił naszą wspólnotę parafialną przed podstępami złego.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
3. Październik miesiąc różańcowy, zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 do kościoła św. Michała, a młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W sobotę i niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.
4. Zapraszamy dzieci komunijne i rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na różaniec, dzieci otrzymają różańce.
5. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Akcji Katolickiej na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
6. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej klasy VI w czwartek godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
7. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00. Odwiedzimy chorych w wyznaczonych godzinach.
8. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 26-27 października. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce w którym są uznane objawienia Matki Bożej. Koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii do 14 października 2019r.
10. Organizujemy wyjazd integracyjny dla młodzieży KSM i bierzmowanej oraz chętnych do Karpacza 5 października. Całkowity koszt wraz z biletami wstępów 80 zł. Zapisy w zakrystii.
11. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się 6 października w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.
12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

22 września 2019r.

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. O. Pio z Pietrelciny, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława.
2. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
3. Uroczystość związana z otwarciem nowego budynku szkoły katolickiej odbędzie się dzisiaj 22 września: 15.00 – Msza św., której przewodniczyć będzie Biskup Marek Mendyk, druga część uroczystości odbędzie się na placu szkolnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, uczniów i rodziców katolickiej szkoły i przedszkola. Zapraszamy również absolwentów naszej szkoły oraz uczniów innych szkół polkowickich. W uroczystości będą uczestniczyć władze samorządowe i zaproszeni goście. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, sponsorom, wykonawcom, przedsiębiorcom, którzy pracowali przy budowie szkoły. Uroczystość będzie zakończona koncertem muzycznym chóru dzieci i młodzieży polkowickiej. Szczegółowy plan w ogłoszeniach.
4. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej klasy VIII w czwartek godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
5. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Michała Archanioła patrona naszej parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00 w kościele św. Michała. Serdecznie zapraszamy.
6. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Diecezjalne Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w naszej parafii w przyszłą sobotę i niedzielę. Gościem i mówcą będzie Anton JUDA świecki misjonarz z Kuala Lumpur z Malezji. Zaplanowane są również modlitwy wstawiennicze oraz konferencje w kościele św. Barbary. Rozpoczniemy modlitwą różańcową w sobotę od godz. 9.00. Szczegółowy plan w ogłoszeniach. W niedzielę konferencje będą głoszone w kościele św. Michała. W związku tym wydarzeniem porządek Mszy św. w sobotę zostanie przeniesiony do kościoła św. Michała.
7. Zarząd Stowarzyszenia Chorych na Cukrzycę zaprasza na spotkanie edukacyjne na temat „Samokontrola w cukrzycy”, które poprowadzi dr Irena Szykowna. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Pomocy Społecznej 24.09.2019 godz. 16.00.
8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

15 września 2019r.

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. męczenników Korneliusz papież i Cypriana biskupa, w środę św. Stanisława Kostki – patrona Polski, w piątek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, w sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary oraz przekazywane na konto parafialne. Bóg zapłać.
3. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
4. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się dzisiaj w niedzielę 15 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Obecność rodziców obowiązkowa.
5. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej wszystkich klas odbędzie się 21 września sobota godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Obecność rodziców obowiązkowa.
6. Uroczystość związana z otwarciem nowego budynku szkoły katolickiej odbędzie się 22 września: 15.00 – Msza św., której przewodniczyć będzie Biskup Marek Mendyk, druga część uroczystości odbędzie się na placu szkolnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, uczniów i rodziców katolickiej szkoły. Zapraszamy również absolwentów naszej szkoły oraz uczniów innych szkół polkowickich. W uroczystości będą uczestniczyć władze samorządowe i zaproszeni goście. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, sponsorom, wykonawcom, przedsiębiorcom, którzy pracowali przy budowie szkoły. Uroczystość będzie zakończona koncertem muzycznym chóru dzieci i młodzieży polkowickiej. Szczegółowy plan w ogłoszeniach.
7. Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty muzyczne w dniach 20-22 września, które będzie prowadził Robert Cudzich. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na ogłoszeniach.
8. Burmistrz Polkowic zaprasza mieszkańców Polkowic do udziału w Polkowickim Dniu Drzewa”, który odbędzie się 20 września 2019 r. na Polkowickim Rynku. Zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych o tematyce ekologicznej a szczególnie o godz. 18.00 będzie prelekcja pt. „Czym oddychamy” oraz film dokumentalny.
9. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na spotkanie ze znanym publicystą, dziennikarzem śledczym i wiceszefem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich p. Witoldem GADOWSKIM 17 września godz. 16.30 w Katolickiej Szkole Podstawowej. Natomiast 22 września w kinie o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim „Sprawa o zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki”.
10. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

8 września 2019r.

1. W liturgii w tym tygodniu w sobotę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się do ogólnopolskiej akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM”. Centralne ogólnopolskie spotkanie odbędzie się w Kruszynie pod Włocławkiem, ale również w innych miejscach i parafiach będzie prowadzona modlitwa. Organizatorzy zapraszają, aby cała Polska w święto Podwyższenia Krzyża stanęła pod Krzyżem zjednoczona modlitwą za naszą Ojczyznę. Chcemy prosić Boga, aby uratował dusze wielu ludzi zagubionych, przeżywających kryzysy. Modlić się będziemy za wrogów Kościoła, którzy znieważają co dla nas najświętsze i najdroższe symbole wiary, Matkę Bożą i Kościół. Zapraszamy w sobotę 14 września do kościoła św. Barbary, Msza św. o godz. 18.00, adoracja Krzyża oraz Droga Krzyżowa. Zakończenie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Uroczystości ogólnopolskie będą transmitowane w TV.
2. Przypominamy, że dzieci młodsze oraz dzieci komunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania kl. VI, VII, VIII odbędzie się w czwartek godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Obecność obowiązkowa. Młodzież przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w swoich parafiach w miejscu zamieszkania.
4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebani 12 września (czwartek) godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej.
5. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej wszystkich klas odbędzie się 21 września sobota godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Obecność rodziców obowiązkowa.
6. Spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
7. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 15 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Obecność rodziców obowiązkowa.
8. Uroczystość związana z otwarciem nowego budynku szkoły katolickiej odbędzie się 22 września: 15.00 – Msza św., której przewodniczyć będzie Biskup Marek Mendyk, druga część uroczystości odbędzie się na placu szkolnym. Zapraszamy wszystkich parafian oraz uczniów i rodziców katolickiej szkoły. Zapraszamy również absolwentów naszej szkoły oraz uczniów innych szkół polkowickich. W uroczystości będą uczestniczyć władze samorządowe i zaproszeni goście. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, sponsorom, wykonawcom, przedsiębiorcom, którzy pracowali przy budowie szkoły. Uroczystość będzie zakończona koncertem muzycznym chóru dzieci i młodzieży polkowickiej.
9. Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty muzyczne w dniach 20-22 września, które będzie prowadził Robert Cudzich. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na ogłoszeniach.
10. Spotkanie scholi młodzieżowej w poniedziałek 9 września godz. 17.30.
11. Burmistrz Polkowic zaprasza dzisiaj na Jarmark św. Sebastiana. Wydarzenie będzie poświęcone historii Gminy oraz patronowi Polkowic św. Sebastianowi. Pragniemy, aby postać św. Sebastiana kształtowała tożsamość mieszkańców Polkowic. Msza św. o godz. 12.00 w kościele św. Barbary. Po Mszy św. zapraszamy na historyczne atrakcje, warsztaty rzemiosł dawnych, spektakle, występy i turnieje.
12. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza 10 września (wtorek) na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.
13. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

1 września 2019r.

1. Witamy w parafii nowych wikariuszy. Ks. Paweł SAJDUTKO rozpoczął pracę duszpasterską 24 czerwca. Ks. Paweł ma 10 lat kapłaństwa, ostatnio był wikariuszem w Jaworze. Natomiast ks. Dawid BORKOWSKI rozpoczął pracę 1 sierpnia. Ks. Dawid ma 6 lat kapłaństwa i ostatnio pracował w Krakowie. Życzmy Księżom wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. W przyszłą niedzielę podamy dokładny porządek funkcji i grup duszpasterskich z którymi Księża będą pracowali.
2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebani 12 września (czwartek) godz. 19.00.
3. W liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek św. Grzegorza Wielkiego papieża, pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych.
4. Od dzisiaj 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. tj. w niedzielę godz. 7.00; 8.00; 9.30; 10.45, 12.00 – kościół św. Barbary i 12.00 kościół św. Michała; 13.00; 18.00. W tygodniu godz. 7.00; 9.00; 18.00.
5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.
6. Nowy Rok Szkolny rozpoczniemy w poniedziałek 2 września. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na Uroczystą Mszę św. o godz. 15.30 do kościoła św. Barbary. Po Mszy św. uczniowie Katolickiej Szkoły przejdą do budynku nowej szkoły na pierwsze spotkanie z wychowawcami.
7. Uroczystość związana z otwarciem nowego budynku szkoły katolickiej połączona z warsztatami muzycznymi jest zaplanowana 22 września. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły związane z tą uroczystością.
8. Spotkanie scholi młodzieżowej w poniedziałek 9 września godz. 17.30.
9. Koło Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 5 września. Zapisy w parafii Matki Bożej Królowej Polski lub tel. 697 604 409.
10. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych po rozwodzie odbędą się w dniach 13-15 września 2019 w Legnicy. Szczegółowe informacje w ogłoszeniach na plakacie.
11. Burmistrz Polkowic zaprasza w przyszłą niedzielę 8 września na Jarmark św. Sebastiana. Wydarzenie będzie poświęcone historii Gminy oraz patronowi Polkowic św. Sebastianowi. Pragniemy, aby postać św. Sebastiana kształtowała tożsamość mieszkańców Polkowic. Msza św. o godz. 12.00 w kościele św. Barbary. Po Mszy św. zapraszamy na historyczne atrakcje, warsztaty rzemiosł dawnych, spektakle, występy i turnieje.
12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

25 sierpnia 2019r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Ludwika patrona ks. Ludwika Kośmidka – z okazji imienin polecamy go w modlitwie parafian.
2. Od przyszłej niedzieli 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. tj. w niedzielę godz. 7.00; 8.00; 9.30; 10.45, 12.00 – kościół św. Barbary i 12.00 kościół św. Michała; 13.00; 18.00. W tygodniu godz. 7.00; 9.00; 18.00. W następną niedzielę zmiana Tajemnic Różańca św. o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.
3. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego nastąpi w poniedziałek 2 września. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na Uroczystą Mszę św. o godz. 15.30 do kościoła św. Barbary. Po Mszy św. uczniowie Katolickiej Szkoły przejdą do budynku nowej szkoły na pierwsze spotkanie z wychowawcami.
4. Koło Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 5 września. Zapisy w parafii Matki Bożej Królowej Polski lub tel. 697 604 409.
5. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych po rozwodzie odbędą się w dniach 13-15 września 2019 w Legnicy. Szczegółowe informacje w ogłoszeniach na plakacie.
6. Starosta Polkowicki Kamil CIUPAK zaprasza na Dożynki Powiatu Polkowickiego, które odbędą się w niedzielę 1 września 2019 r. w Grodowcu w Sanktuarium Matki Bożej – Msza św. dziękczynna o godz. 13.00. Rolnicy i ogrodnicy złożą dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Po Mszy św. obrzędy dożynkowe.
7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

18 sierpnia 2019r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę św. Bartłomieja.
2. W okresie wakacji w sierpniu wszystkie Msze św. są również odprawiane w kościele św. Michała. W dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę o godz. 7.00; 8.00; 10.45; 12.00; 13.00; 19.00.
3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty oraz na budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary i wszystkim osobom które przekazują środki na konto parafialne. Bóg zapłać.
4. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

11 sierpnia 2019r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego.
2. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.00, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00
3. W okresie wakacji w sierpniu wszystkie Msze św. są również odprawiane w kościele św. Michała. W dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę o godz. 7.00; 8.00; 10.45; 12.00; 13.00; 19.00.
4. Informujemy, że jest prowadzony nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Planujemy otworzyć dwa oddziały klas pierwszych – jedną dla kandydatów po 3 klasie gimnazjum i jedną dla kandydatów po 8 klasie szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
5. Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na Rekonstrukcję historyczną z okresu II wojny światowej, która odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2019 w Parku Miejskim w Polkowicach Dolnych w godzinach 11.00-20.00. Przygotowano szereg atrakcji z wiązanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. W programie o godz. 16.00 – inscenizacja historyczna pt. „Wolność przychodzi z lasu”, zbiórka charytatywna, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, wspólny bieg na dystansie 3 km.
6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

  • Piątek
  • godz. 10.00 - 12.00
  • godz. 15.00 - 17.00
  • Sobota
  • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2019 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer