Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

24 października 2021r.

 1. Dzisiaj 30. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 2. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w czwartki: I czwartek miesiąca klasy szóste, drugi czwartek miesiąca klasy siódme, trzeci i czwarty czwartek miesiąca klasy ósme.

 3. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 4. Różaniec dla dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 5. Zapraszamy dzieci do Scholi dziecięcej – spotkania sobota godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

 6. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj – 24 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 7. W sobotę i w niedzielę w naszej parafii trwa Forum Charyzmatyczne, w którym uczestniczą członkowie Odnowy w Duchu Świętym oraz innych Ruchów naszej diecezji. Konferencje głosi O. Józef WITKO. Z tego powodu wszystkie Msze św. są odprawiane w kościele św. Michała. Dokładny plan Forum na tablicy ogłoszeń.

 8. Kartki na „Wypominki” znajdują się stoliku z gazetami i na ławkach. Wypominki proszę składać w zakrystii. Na kartkach jest podany porządek odczytywania „Wypominek”. Modlitwy „Wypominkowe” będą prowadzone od 2 listopada.

 9. Centrum Kultury zaprasza o udziału w spotkaniu międzypokoleniowym pn. „Odcienie życia”, które odbędzie w kinie się 27 października o godz. 18.00. W programie m.in. występ Grupy Teatralnej „Juniorzy”. Wejściówki są do obioru w Galerii Rynek 26.

 10. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

17 października 2021r.

 1. Dzisiaj 29. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego, w piątek wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które wpłacają ofiary na konto parafialne. Bóg zapłać.

 3. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w czwartki: I czwartek miesiąca klasy szóste, drugi czwartek miesiąca klasy siódme, trzeci i czwarty czwartek miesiąca klasy ósme.

 4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się dzisiaj 17 października o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła. Zapraszamy rodziców bez dzieci.

 5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 6. Różaniec dla dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 7. Zapraszamy dzieci do Scholi dziecięcej – spotkania sobota godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

 8. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj – 17 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 9. W poprzednią niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest przeznaczona na stypendia dla uczniów z ubogich rodzin. Parafianie złożyli 3220 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 10. Dzisiaj ministranci z okazji Dnia Papieskiego przygotowali tzw. „Kremówki Papieskie”, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na działalność ministrantów. Kremówki, można odebrać przy wyjściu z kościoła.

 11. Zapraszamy parafian na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się 23 i 24 (sobota i niedziela) października w naszej parafii. Dokładny plan Forum znajduje się w ogłoszeniach. W sobotę o godz. 16.00 Mszę św. odprawi Biskup Andrzej SIEMIENIEWSKI. Z tego powodu w sobotę i niedzielę wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Michała.

 12. W dniu 23 października odbędzie się Bieg imienia Księdza Jerzego GNIATCZYKA. Start w sobotę o godz. 12.00 przy Zakładach Górniczych RUDNA. Zapraszamy.

 13. Kartki na „Wypominki” znajdują się stoliku z gazetami i na ławkach. Wypominki proszę składać w zakrystii. Na kartkach jest podany porządek odczytywania „Wypominek”.

 14. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

10 października 2021r.

 1. Dzisiaj 28. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę Bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

 2. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w czwartki: I czwartek miesiąca klasy szóste, drugi czwartek miesiąca klasy siódme, trzeci i czwarty czwartek miesiąca klasy ósme.

 3. Dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45. Prosimy rodziców, aby złożyli deklaracje o przygotowaniu dzieci do I Komunii św. w zakrystii.

 4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 17 października o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła. Zapraszamy rodziców bez dzieci.

 5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 6. Różaniec dla dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 7. Schola młodzieżowa (od VII klasy) spotkanie czwartek godz. 17.00 – kawiarenka.

 8. Zapraszamy dzieci do Scholi dziecięcej – spotkania sobota godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

 9. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj – 10 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 10. Dzisiaj prowadzimy zapowiadaną zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, która będzie przeznaczona na stypendia dla uczniów z ubogich rodzin. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 11. W przyszłą niedzielę młodzież z okazji Dnia Papieskiego przygotuje tzw. „Kremówki Papieskie”, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na działalność ministrantów.

 12. Zapraszamy parafian na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się 23 i 24 października w naszej parafii. Dokładny plan Forum znajduje się w ogłoszeniach. 23.10.21 o godz. 16.00 Mszę św. odprawi Biskup Andrzej SIEMIENIEWSKI. Z tego powodu w tych dniach wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Michała.

 13. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

3 października 2021r.

 1. Dzisiaj 27. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. 12.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Po Mszy św. zbiórka dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 2. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w czwartki: I czwartek miesiąca klasy szóste, drugi czwartek miesiąca klasy siódme, trzeci i czwarty czwartek miesiąca klasy ósme. Prosimy, aby młodzież, złożyła deklaracje do końca września.

 3. Dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45. Prosimy rodziców, aby złożyli deklaracje o przygotowaniu dzieci do I Komunii św. w zakrystii lub kancelarii.

 4. Dzieci i młodzież mogą w zakrystii odebrać książeczki sprawdzające obecność na Mszach i nabożeństwach.

 5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 6. Różaniec dla dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 7. Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych dzisiaj – w niedzielę 3 października godz. 17.00 – kościół św. Michała.

 8. Schola młodzieżowa (od VII klasy) spotkanie czwartek godz. 17.00 – kawiarenka.

 9. Zapraszamy dzieci do Scholi dziecięcej – spotkania sobota godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

 10. Zapraszamy mężczyzn na „Różaniec dla mężczyzn” w sobotę 9 października godz. 19.00 w kościele św. Michała. Konferencja pt. „Uczucie niekochane – zazdrość” po konferencji różaniec św.

 11. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się dzisiaj – 3 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 12. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

 13. Centrum Kultury oraz PARAFIA Matki Bożej Łaskawej zaprasza na Koncert Papieski 10 października o godz. 19.15 w kościele Matki Bożej Łaskawej.

 14. Informujemy parafian, że w pierwszą niedzielę miesiąca w ogłoszeniach będziemy podawać osoby z naszej parafii, które w ostatnim miesiącu zmarły. Będziemy ich polecać miłosierdziu Bożemu podczas adoracji i modlitwy różańcowej. We wrześniu zmarły następujące osoby:

30.09.2021

Śp. Wioletta WOJNIAK

27.09.2021

Śp. Janina SOLECKA

25.09.2021

Śp. Wiesława JAREMKO

25.09.2021

Śp. Zdzisław STANKIEWICZ

22.09.2021

Śp. Czesława PRAŻYNIEWICZ

18.09.2021

Śp. Elżbieta RYBCZAK

13.09.2021

Śp. Matylda WOCH

12.09.2021

Śp. Zuzanna ZATWARDZICKA

06.09.2021

Śp. Tadeusz ADAMUS

09.09.2021

Śp. Irena SIWEK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

26 września 2021r.

 1. Dzisiaj 26. Niedziela zwykła. W liturgii dzisiaj w parafii obchodzimy Uroczystość Patrona naszej Parafii św. Michała. Przez jego wstawiennictwo modlimy się za naszą parafię. Msza św. o godz. 13.00 z udziałem Rady Parafialnej. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny przyjmując Komunię św., ofiarując modlitwę w intencja Ojca św. i nawiedzając kościół św. Michała.

 2. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w czwartki: I czwartek miesiąca klasy szóste, drugi czwartek miesiąca klasy siódme, trzeci i czwarty czwartek miesiąca klasy ósme. Prosimy, aby młodzież, złożyła deklaracje do końca września.

 3. Dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45. Prosimy rodziców, aby złożyli deklaracje o przygotowaniu dzieci do I Komunii św. w zakrystii lub kancelarii do końca września.

 4. Dzieci i młodzież mogą w zakrystii odebrać książeczki sprawdzające obecność na Mszach i nabożeństwach.

 5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 6. Różaniec dla dorosłych po wieczornej Mszy św. w kościele św. Barbary. W niedzielę różaniec o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

 7. Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych w niedzielę 3 października godz. 17.00 – kościół św. Michała.

 8. Schola młodzieżowa (od VII klasy) spotkanie czwartek godz. 17.00 – kawiarenka.

 9. Zapraszamy dzieci do Scholi dziecięcej – spotkania sobota godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.

 10. Dzisiaj odbędzie się rejonowy Dzień dla Ruchu Domowego Kościoła. Msza św. o godz. 15.00 w kościele św. Michała a następnie spotkanie w Katolickiej Szkole. Zapraszamy wszystkie małżeństwa zainteresowane tą formacją.

 11. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Krzeszowa 2 października (sobota), zapisy w zakrystii do wtorku.

 12. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się 3 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 13. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

 14. Centrum Kultury w Polkowicach zapraszana koncert Stanisławy Celińskiej pn. „Jesienna…” 1 października g. 19.00 w Auli Forum. Bilety w Galerii „Rynek 26”.

 15. Dzisiaj przypada ogólnopolskie liczenie wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Dlatego prosimy, aby ułatwić ministrantom liczenie, prosimy, aby mężczyźni wychodzili z kościoła wyjściem bocznym przy zakrystii, a kobiety głównym wyjściem w kościele św. Michała, bocznymi wyjściami w kościele św. Barbary. Dziękujemy za dostosowanie się do tego porządku.

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2020 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer

Na naszej stronie korzystamy z narzędzi do przechowywania małych plików ( cookie ) na twoim urządzeniu. Pliki cookie są zwykle używane do prawidłowego działania strony ( techniczne pliki cookie ), do generowania raportów użytkowania nawigacji ( statystyki plików cookie ). Możemy bezpośrednio korzystać z technicznych plików cookie, ale masz prawo wybrać, czy włączyć statystyczne i profilujące pliki cookie . Włączenie tych plików cookie pomaga nam ulepszać naszą stronę i dostosowywać ją do Twoich potrzeb.