Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

5 lipca 2020r.

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie w poniedziałek Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę św. Benedykta

 2. Informujemy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Wszystkie Msze św. w niedzielę i dni powszednie są odprawiane w kościele św. Michała. W niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, wieczorna Msza św. o godz. 19.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Od poniedziałku do soboty Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i codziennie Różaniec św. o godz. 20.00 zakończony błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej w okresie wakacji. W różańcu można uczestniczyć również przez media na stronie parafialnej.

 3. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 4. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym w oddziałach klasowych tj. od 2 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

 5. Życzymy wszystkim parafianom dobrych i bezpiecznych wakacji, pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i „Małego Gościa” dla dzieci.

28 czerwca 2020r.

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie w poniedziałek św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ks. Paweł obchodzi swoje imieniny, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w poniedziałek o godz. 9.00. W piątek św. Tomasza Apostoła.

 2. Informujemy parafian, że dzisiaj o godz. 10.45 przystępuje do Pierwszej Komunii św. pierwsza grupa dzieci (11 dzieci). Pozostałe dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii św. 30 sierpnia w dwóch grupach o godz. 9.00 i godz. 11.00. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dzieci są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej. Termin bierzmowania będzie podany na początku września.

 3. Informujemy, że od jutra tj. 29 czerwca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Wszystkie Msze św. w niedzielę i dni powszednie będą odprawiane w kościele św. Michała. W niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, wieczorna Msza św. o godz. 19.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Od poniedziałku do soboty Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i codziennie Różaniec św. o godz. 20.00 zakończony błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej w okresie wakacji. W różańcu można uczestniczyć również przez media na stronie parafialnej.

 4. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 5. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym w oddziałach klasowych tj. od 2 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

 6. Życzymy wszystkim parafianom dobrych i bezpiecznych wakacji, pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 7. Dzisiaj dzień demokracji zachęcamy do licznego udziału w wyborach prezydenckich. Polecamy w modlitwie Panu Bogu naszą Ojczyznę i Naród.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i „Małego Gościa” dla dzieci.

21 czerwca 2020r.

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. W liturgii Kościoła obchodzimy w środę Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę naszej szkoły. Dziękujemy za ofiary przekazane na ten cel oraz dziękujemy wszystkim osobom które wspierają naszą parafię szczególnie w ostatnim okresie, przekazując środki na konto parafialne. Bóg zapłać.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 19.00 do 20.00. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

 4. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej w czerwcu będą jeszcze dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00.

 5. Informujemy parafian, że po spotkaniu z rodzicami dzieci komunijnych ustalono po pewnych zmianach, że dzieci przystąpią do Komunii św. w dwóch terminach 28 czerwca w przyszłą niedzielę o godz. 10.45 oraz 30 sierpnia w dwóch grupach o godz. 9.00 i godz. 11.00. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dzieci są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej. Termin bierzmowania będzie podany na początku września.

 6. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 16.00 – klasy I-III oraz o godz. 17.00 – klasy IV-VIII.

 7. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 8. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym w oddziałach klasowych tj. od 2 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

 9. Zapraszamy członków Stowarzyszenia Pro Familia na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 22 czerwca o godz. 18.30 do kawiarenki parafialnej.

 10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 19.00 do kościoła św. Barbary. Ostatnia Msza św. przed wakacjami.

 11. W sobotę zapraszamy ministrantów, scholę oraz KSM na spotkanie przy grillu o godz. 16.00.

 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

14 czerwca 2020r.

 1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. W liturgii Kościoła obchodzimy w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 19.00 do 20.00. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej. W oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. z procesją wokół kościoła św. Michała.

 3. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej w czerwcu będą jeszcze dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00.

 4. Informujemy parafian, że po spotkaniu z rodzicami dzieci komunijnych ustalono, że dzieci przystąpią do Komunii św. w trzech terminach tj. 28 czerwca o godz. 10.45; 30 sierpnia w dwóch grupach o godz. 9.00 i 11.00 oraz trzeci termin 6 września o godz. 10.45. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dzieci są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej. Termin bierzmowania będzie podany na początku września.

 5. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 6. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym we wszystkich oddziałach klasowych tj. od 2 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

 7. Informujemy, że planowana we wrześniu pielgrzymka do Gruzji i Armenii została przełożona na przyszły rok.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

7 czerwca 2020r.

 1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. W liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek św. Jadwigi, królowej, w sobotę św. Antoniego z Padwy.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.

 3. W czwartek Boże Ciało. W tym roku z powodu wirusa nie będzie procesji ulicami miasta jak w poprzednich latach. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę (bez dodatkowych Mszy św.). Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła św. Barbary po Mszy św. o godz. 12.00 i po Mszy św. o godz. 13.00 przy kościele św. Michała.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 19.00 do 20.00. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

 5. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej w czerwcu będą jeszcze dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00.

 6. Zapraszamy narzeczonych na spotkania przedmałżeńskie, dzisiaj (niedzielę) 7 czerwca o godz. 19.00.

 7. Dyspensa ogólna od Mszy św. wiernych zostaje odwołana, pozostaje aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura). Zostaje zniesiony limit wiernych uczestniczących we Mszy św., pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa.

 8. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 9. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym we wszystkich oddziałach klasowych tj. od 2 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

31 maja 2020r.

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. W liturgii w tym tygodniu przypada: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Bonifacego i pierwszy piątek miesiąca. Następna niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 2. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu, zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o godz. 12.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ustalonym porządku.

 4. W przyszłą sobotę 6 czerwca zapraszamy mężczyzn na Różaniec dla Mężczyzn o godz. 19.00 wyjątkowo do kościoła św. Michała.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W czerwcu porządek podobny jak w maju, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 19.00 do 20.00. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

 6. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej w czerwcu będą jeszcze dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00.

 7. Zapraszamy narzeczonych na spotkania przedmałżeńskie, które będą kontynuowane w przyszłą niedzielę 7 czerwca o godz. 19.00.

 8. Dyspensa ogólna od Mszy św. wiernych zostaje odwołana, pozostaje aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura). Zostaje zniesiony limit wiernych uczestniczących we Mszy św., pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa.

 9. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Na spotkaniu zostaną ustalone nowe terminy pierwszych Komunii św. dla dzieci w naszej parafii. Termin sakramentu bierzmowania młodzieży jest przełożony na okres powakacyjny i zostanie podany 30 sierpnia 2020 r. Informacje do pobrania dla bierzmowanych znajdują się na stronie internetowej.

 10. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 11. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym we wszystkich oddziałach klasowych tj. od 1 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

 12. Serdeczne dziękujemy wszystkim parafianom, którzy ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych z utrzymaniem parafii i przekazują środki finansowe na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. proboszcza na potrzeby naszej Parafii. Pieniądze można wpłacać także na konto parafialne umieszczone na stronie parafialnej, z dopiskiem na cele kultu religijnego: Numer konta parafialnego: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

 1. W Uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca) nie będzie procesji miejskiej jak w poprzednich latach, ale będą procesje parafialne wokół kościoła oraz będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

24 maja 2020r.

 1. Dzisiaj VII niedziela wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

 2. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w sobotę o 20.30 różańcem św. i adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas czuwania, konferencja, modlitwa o wylanie Ducha Świętego oraz na zakończenie Eucharystia o godz. 23.00.

 3. W piątek Msza św. dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.30, zapraszamy również wszystkich chętnych.

 4. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W dni powszednie po nabożeństwie majowym codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 oraz w tym czasie okazja do spowiedzi. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

 5. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej proponujemy dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 w kościele św. Barbary. Porządek Mszy św. w niedziele jest następujący. W kościele św. Michała 7.00; 12.00; 13.00, w kościele św. Barbary godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 17.00; 18.00; 19.00. Udział w dwóch dodatkowych Mszach św. 17.00 i 19.00 zgłaszamy wcześniej drogą e-mailową na adres: [email protected] Na stronie parafialnej informujemy ile jest miejsc wolnych na dodatkowe Msze św. Przypominamy, że na stronie parafialnej transmitujemy Różaniec św. o godz. 20.30 z kościoła św. Michała oraz Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 12.00.

 6. Pragniemy przekazać serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych z utrzymaniem parafii i przekazują środki finansowe na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. proboszcza na potrzeby naszej Parafii. Pieniądze można wpłacać także na konto parafialne umieszczone na stronie parafialnej, z dopiskiem na cele kultu religijnego: Numer konta parafialnego: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

 7. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 8. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym we wszystkich oddziałach klasowych tj. od 1 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

17 maja 2020r.

 1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna.

 2. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W dni powszednie po nabożeństwie majowym codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 oraz w tym czasie okazja do spowiedzi. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

 3. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej proponujemy dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 w kościele św. Barbary. Porządek Mszy św. w niedziele jest następujący. W kościele św. Michała 7.00; 12.00; 13.00, w kościele św. Barbary godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 17.00; 18.00; 19.00. Udział w dwóch dodatkowych Mszach św. 17.00 i 19.00 zgłaszamy wcześniej drogą e-mailową na adres: [email protected] Osoby zgłoszone tą drogą (maksymalnie 40 osób) będą miały w niedzielę pierwszeństwo w tych godzinach. Na stronie parafialnej informujemy ile jest miejsc wolnych na dodatkowe Msze św. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość w przyjmowaniu tych informacji.

 4. Przypominamy, że na stronie parafialnej transmitujemy Różaniec św. o godz. 20.30 z kościoła św. Michała oraz Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 12.00.

 5. Pragniemy przekazać serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych z utrzymaniem parafii i przekazują środki finansowe na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. proboszcza na potrzeby naszej Parafii. Składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać. W czerwcu w trzecią niedzielę miesiąca będzie prowadzona również zbiórka w kościele przez członków Rady Parafialnej. Pieniądze można wpłacać także na konto parafialne umieszczone na stronie parafialnej, z dopiskiem na cele kultu religijnego: Numer konta parafialnego: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

 6. Informujemy, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące ogłasza nabór do klasy pierwszej 4-letniego Liceum po klasie 8 SP o profilach humanistycznym, matematycznym oraz przyrodniczym. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, szkoła troszczy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy także naukę w mało licznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.katolik.polkowice.pl

 7. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach informuje, że istnieje jeszcze możliwość podjęcia nauki w nowym roku szkolnym we wszystkich oddziałach klasowych tj. od 1 do 8 klasy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: tel. 76 724 27 32.

10 maja 2020r.

 1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna. W liturgii Kościoła wspominamy w czwartek św. Macieja Apostoła, w sobotę św. Andrzeja Boboli Męczennika i Patrona Polski.

 2. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W dni powszednie po nabożeństwie majowym codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 oraz w tym czasie okazja do spowiedzi. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej

 3. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej proponujemy dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 w kościele św. Barbary. Porządek Mszy św. w niedziele jest następujący. W kościele św. Michała 7.00; 12.00; 13.00, w kościele św. Barbary godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 17.00; 18.00; 19.00. Udział w dwóch dodatkowych Mszach św. 17.00 i 19.00 zgłaszamy wcześniej drogą e-mailową na adres: [email protected] Osoby zgłoszone tą drogą (maksymalnie 30 osób) będą miały w niedzielę pierwszeństwo w tych godzinach. Na stronie parafialnej informujemy ile jest miejsc wolnych na dodatkowe Msze św. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość w przyjmowaniu tych informacji.

 4. Przypominamy, że na stronie parafialnej transmitujemy Różaniec św. o godz. 20.30 z kościoła św. Michała oraz Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 12.00.

 5. Pragniemy przekazać serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych z utrzymaniem parafii i przekazują środki finansowe na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. proboszcza na potrzeby naszej Parafii. Składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać. Pieniądze można wpłacać na konto parafialne umieszczone na stronie parafialnej, z dopiskiem na cele kultu religijnego: Numer konta parafialnego: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

 6. Informujemy, że można korzystać ze Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy naszej parafii. Bezpłatnych zdalnych porad udziela psycholog i prawnik. Kontakt tel. 535 854 255.

3 maja 2020r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.

 2. Dzisiaj przypada Święto Konstytucji 3 Maja, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny o Boże błogosławieństwo i wierność wartościom chrześcijańskim.

 3. W liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Floriana patrona strażaków, modlimy się w ich intencji dziękując za ciężką pracę, w środę świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski.

 4. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. tj. o godz. 18.00, przez miesiąc maj po nabożeństwie majowym codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 oraz w tym czasie okazja do spowiedzi. Dyżury księży spowiadających są umieszczone w ogłoszeniach i na stronie parafialnej

 5. W Mszy św. uczestniczymy w tzw. maseczkach, które zdejmujemy tylko na moment przyjęcia Komunii św. Według nowego rozporządzenia w Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2, co w naszym kościele oznacza 30 osób na Mszy św. w kościele św. Barbary i 30 osób w kościele św. Michała. W dni powszednie wszystkie Msze św. w kościele św. Michała.

 6. Chcąc ułatwić parafianom liczniejszy udział we Mszy św. niedzielnej proponujemy dwie dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 w kościele św. Barbary. Porządek Mszy św. w niedziele jest następujący. W kościele św. Michała 7.00; 12.00; 13.00, w kościele św. Barbary godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 17.00; 18.00; 19.00. Udział w dwóch dodatkowych Mszach św. 17.00 i 19.00 zgłaszamy wcześniej drogą e-mailową na adres: [email protected] Osoby zgłoszone tą drogą (maksymalnie 30 osób) będą miały w niedzielę pierwszeństwo w tych godzinach. Na stronie parafialnej informujemy ile jest miejsc wolnych na dodatkowe Msze św. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość w przyjmowaniu tych informacji.

 7. Rozstrzygnęliśmy konkurs palm, wyniki podane są na stronie internetowej parafii i facebook. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie palm. Rodziców tych dzieci prosimy, aby odebrali w kancelarii nagrody i dyplomy.

 8. Przypominamy, że na stronie parafialnej transmitujemy Różaniec św. o godz. 20.30 z kościoła św. Michała oraz Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 12.00 oraz 18.00 z kościoła św. Barbary.

 9. Pragniemy przekazać serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych z utrzymaniem parafii i szczególnie w ostatnim czasie przekazali znaczne środki na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. proboszcza na potrzeby naszej Parafii. Składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać. Pieniądze można wpłacać na konto parafialne umieszczone na stronie parafialnej, z dopiskiem na cele kultu religijnego: Numer konta parafialnego: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

 10. Informujemy, że można korzystać ze Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy naszej parafii. Bezpłatnych zdalnych porad udziela psycholog i prawnik. Kontakt tel. 535 854 255.

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,17:00,18:00,19.00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2020 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer

Na naszej stronie korzystamy z narzędzi do przechowywania małych plików ( cookie ) na twoim urządzeniu. Pliki cookie są zwykle używane do prawidłowego działania strony ( techniczne pliki cookie ), do generowania raportów użytkowania nawigacji ( statystyki plików cookie ). Możemy bezpośrednio korzystać z technicznych plików cookie, ale masz prawo wybrać, czy włączyć statystyczne i profilujące pliki cookie . Włączenie tych plików cookie pomaga nam ulepszać naszą stronę i dostosowywać ją do Twoich potrzeb.