Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

25 lipca 2021r.

 1. Dzisiaj 17. Niedziela zwykła. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jutro również po Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00 będzie okazja poświęcenia pojazdów ze względu na wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

 2. Dzisiaj Ksiądz Roman MAZUR obchodzi 30 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawi dziękczynną Mszę św. o godz. 12.00 w kościele św. Michała. Składamy Księdzu Jubilatowi serdecznie życzenia wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej oraz przybliżania ludzi do Boga przez głębsze rozumienia Słowa Bożego.

 3. Informujemy parafian, że uczniowie kl. VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej na egzaminie końcowym osiągnęli bardzo dobre wyniki. Średnia ocen jest wyższa niż średnia ocen z innych szkół w gminie, powiecie i województwie. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i dyrekcji Katolickiej Szkoły Podstawowej za trud włożony w kształcenie i wychowywanie naszych uczniów. Dziękujemy Fundacji św. Michała i Dyrekcji na stworzenie dobrych warunków dla uczniów i pracy nauczycieli. Bóg zapłać.

 4. Ks. Paweł Lityński – przewodnik GRUPY PIERWSZEJ Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej na Jasna Górę, zaprasza do udziału w pielgrzymce. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy. GRUPA PIERWSZA wyrusza na szlak pielgrzymowania 3 sierpnia. Zapisy pod adresem mailowym: [email protected] oraz [email protected] i pod numerem telefonu: 512 435 496. Koszt pielgrzymki wynosi 130 zł. Spotkanie pielgrzymów Grupy I odbędzie się 5 sierpnia godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski.

 5. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Zapach Paryża”” odbędzie się w 12 sierpnia o godz. 19.00 w kościele św. Matki Bożej Łaskawej. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”.

 6. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

18 lipca 2021r.

 1. Dzisiaj 16. Niedziela zwykła. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy, w sobotę św. Kingi

 2. Informujemy parafian, że Ksiądz Roman MAZUR 25 lipca będzie świętował 30 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawi dziękczynną Mszę św. w niedzielę 25 lipca o godz. 12.00 w kościele św. Michała. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

 3. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Zapach Paryża”” odbędzie się w 12 sierpnia o godz. 19.00 w kościele św. Matki Bożej Łaskawej. Podczas występu usłyszymy przepiękne utwory A. Piazzola oraz J. Ruttera w wykonaniu grupy CREATIVO DUO. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”.

 4. Ks. Paweł Lityński – przewodnik GRUPY PIERWSZEJ Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej na Jasna Górę, zaprasza do udziału w pielgrzymce. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy. GRUPA PIERWSZA wyrusza na szlak pielgrzymowania 3 sierpnia. Zapisy pod adresem mailowym: [email protected] oraz [email protected] i pod numerem telefonu: 512 435 496. Koszt pielgrzymki wynosi 130 zł.

 5. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

11 lipca 2021r.

 1. Dzisiaj 15. Niedziela zwykła. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu bpa męczennika, we wtorek Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawentury, w piątek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 2. W okresie wakacji obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. i nabożeństw. Wszystkie Msze św. są odprawiane w kościele św. Michała. W tygodniu Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę Msze św. godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00.

 3. Informujemy parafian, że w Ksiądz Roman MAZUR 25 lipca będzie świętował 30 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawi dziękczynną Mszę św. w niedzielę 25 lipca o godz. 12.00 w kościele św. Michała. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

 4. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Tchnienie Morrigan” odbędzie się w 15 lipca (czwartek) o godz. 19.00 w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach. Podczas występu usłyszymy przepiękne utwory Rolfa Lovlanda w wykonaniu grupy ARTRIO z Wrocławia. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”. Dokładny plan koncertów zaplanowanych w lipcu, sierpniu i we wrześniu znajdziemy na plakacie. Z tego powodu w czwartek wieczorna Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w kościele św. Barbary.

 5. Ks. Paweł Lityński – przewodnik GRUPY PIERWSZEJ Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej na Jasna Górę, zaprasza do udziału w pielgrzymce. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy. GRUPA PIERWSZA wyrusza na szlak pielgrzymowania 3 sierpnia. Zapisy pod adresem mailowym: [email protected] oraz [email protected] i pod numerem telefonu: 512 435 496. Koszt pielgrzymki wynosi 130 zł.

Informacje dodatkowe…

W tym roku, dodatkowym wydarzeniem w czasie trwania pielgrzymki będzie tak zwany „dzień wspólnoty”. Obok wyznaczonego dnia na trasie pielgrzymki każda grupa realizuje także modlitewny projekt w wyznaczonym kościele stacyjnym. W przypadku grupy pierwszej takim kościołem będzie kościół Matki Bożej Królowej Polski! Dzień wspólnoty dla grupy pierwszej przypada 5 sierpnia. Plan działania jest następujący: Uroczysta Eucharystia o godzinie 18:00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila modlitwy w ciszy. Następnie akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Około godziny 19:30 formowanie procesji i przemarsz z parafii Matki Bożej Królowej Polski do amfiteatru w centrum miasta. Przejście ma charakter czysto pielgrzymkowy… Modlitwa i śpiew. W przedziale czasu między godziną 19:50 – 21:00 wieczór wspomnień z udziałem uczestników pielgrzymek od I do XXIX i radosne trwanie w wspólnocie do czasu Apelu Jasnogórskiego, który odśpiewamy w amfiteatrze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pielgrzymce wiary!

 1. Organizujemy z biurem podróży „ Elżbieta Kot Travel” pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 21 do 28 sierpnia br., koszt 600 zł plus 195 euro. Serdecznie zapraszamy do zapisów u ks. Pawła. Szczegóły na plakacie.

 2. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

4 lipca 2021r.

 1. Dzisiaj 14. Niedziela zwykła. W liturgii wspominamy we wtorek Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Po Mszy św. zbiórka ofiar dla osób najbardziej potrzebujących. Dzisiaj przeznaczamy ofiary na rehabilitację ciężko chorego Dawida Ostrowskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 3. Informujemy parafian, że Ksiądz Dawid BORKOWSKI w dniu 30 czerwca zakończył pracę duszpasterską w naszej parafii i został skierowany do pracy duszpasterskiej w Zgromadzeniu Pijarów w Poznaniu. W poprzednią niedzielę dziękowaliśmy Księdzu Dawidowi.

 4. Dzisiaj serdecznie witamy nowego wikariusza Księdza Macieja GLINKĘ. Ksiądz Maciej otrzymał święcenia kapłańskie 22 maja 2021 r. w Katedrze Legnickiej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy, a wcześniej teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył również studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ks. Maciej pochodzi z Jeleniej Góry. Życzymy Księdzu Maciejowi wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej.

 5. Informujemy, że w okresie wakacji obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. i nabożeństw. Wszystkie Msze św. są odprawiane w kościele św. Michała. W tygodniu Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę Msze św. godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00. Ulega zmianie wieczorny różaniec. W dni powszednie oraz w niedzielę zapraszamy do indywidualnego odmawiania różańca o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą św.

 6. Rozpoczynamy okres wakacyjny, dzieci i młodzież zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół za ich pracę, szczególnie w trudnym okresie epidemii i różnych ograniczeń. Życzymy wszystkim dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy, aby w okresie wakacji pamiętać o modlitwie a rodziców prosimy, aby umożliwili dzieciom i młodzieży udział w niedzielnej Eucharystii. Tym osobom, które wyjeżdżają na obozy lub kolonie rodzice powinni wyrazić swoją wolę na piśmie, aby organizatorzy zapewnili udział w niedzielnej Mszy św.

 7. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Tchnienie Morrigan” odbędzie się 15 lipca (czwartek) o godz. 19.00 w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach. Podczas występu usłyszymy przepiękne utwory Rolfa Lovlanda w wykonaniu grupy ARTRIO z Wrocławia. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”. Dokładny plan koncertów zaplanowanych w lipcu, sierpniu i we wrześniu znajdziemy na plakacie.

 8. Organizujemy z biurem podróży „ Elżbieta Kot Travel” pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 21 do 28 sierpnia br., koszt 600 zł plus 195 euro. Serdecznie zapraszamy do zapisów u ks. Pawła. Szczegóły na plakacie.

 9. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

27 czerwca 2021r.

 1. Dzisiaj 13. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Ireneusza bpa i męczennika, we wtorek Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 2. Informujemy parafian, że Ksiądz Dawid BORKOWSKI w dniu 30 czerwca kończy pracę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w Zgromadzeniu Pijarów w Poznaniu. Dlatego dzisiaj o godz. 13.00 podczas Mszy św. pragniemy podziękować Księdzu Dawidowi za jego posługę kapłańską. Dziękujemy Księdzu za dwuletnią posługę kapłańską, którą Ksiądz pełnił w naszej wspólnocie parafialnej, dziękujemy za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św., za pracę w Katolickiej Szkole Podstawowej, posługę w ruchu Domowego Kościoła, prowadzenie Różańca dla Mężczyzn, konferencje. O godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na spotkanie z Księdzem Dawidem.

 3. W przyszłą niedzielę 4 lipca przywitamy nowego wikariusza ks. Macieja GLINKĘ.

 4. Informujemy, że od 1 lipca (czwartek) rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy św. i nabożeństw. W tygodniu Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę Msze św. godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00. Od czwartku ulega zmianie wieczorny różaniec. W dni powszednie oraz w niedzielę zapraszamy do indywidualnego odmawiania różańca o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą św.

 5. Rozpoczynamy okres wakacyjny, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół za ich pracę, szczególnie w trudnym okresie epidemii i różnych ograniczeń. Życzymy wszystkim dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy, aby w okresie wakacji pamiętać o modlitwie a rodziców prosimy, aby umożliwili dzieciom i młodzieży udział w niedzielnej Eucharystii. Tym osobom, które wyjeżdżają na obozy lub kolonie rodzice powinni wyrazić swoją wolę na piśmie, aby organizatorzy zapewnili udział w niedzielnej Mszy św.

 6. Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych do Krzeszowa w dniu 3 lipca. Zapisy na wyjazd u ks. Pawła. (Tel. 508 863 032)

 7. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Tchnienie Morrigan” odbędzie się 15 lipca (czwartek) o godz. 19.00 w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach. Podczas występu usłyszymy przepiękne utwory Rolfa Lovlanda w wykonaniu grupy ARTRIO z Wrocławia. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”. Dokładny plan koncertów zaplanowanych w lipcu, sierpniu i we wrześniu znajdziemy na plakacie.

 8. Organizujemy z biurem podróży „ Elżbieta Kot Travel” pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 21 do 28 sierpnia br., koszt 600 zł plus 195 euro. Serdecznie zapraszamy do zapisów u ks. Pawła. Szczegóły na plakacie.

 9. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

 
 

Umiłowani Diecezjanie!

 
W dniu 2 lipca bieżącego roku kończę 75. rok życia, co według prawa kościelnego wiąże się ze złożeniem na ręce Papieża rezygnacji z zajmowanego urzędu ordynariusza diecezji (401 § 1 KPK). Bezpośrednio po przeżyciu Świąt Paschalnych oraz udzieleniu w katedrze legnickiej sakramentu chrztu katechumenom – dorosłym osobom, którym w minionych dwóch latach towarzyszyłem jako biskup w ich drodze ku Chrystusowi i Jego Kościołowi – przedłożyłem Ojcu Świętemu moją gotowość przejścia na emeryturę. Jak już powszechnie wiadomo, prośba ta została przyjęta.

Mojego następcę, który zapewne niedługo zostanie ogłoszony, powierzam Waszym modlitwom i jestem przekonany, że przyjmiecie go w duchu wiary i miłości. Wasze wsparcie będzie mu tym bardziej potrzebne, że ze względu na ograniczenia wynikające z restrykcji sanitarnych nie wszystkie sprawy udawało się w ostatnich miesiącach podejmować i rozwiązywać na bieżąco. Nowy biskup Kościoła legnickiego stanie więc wobec licznych wyzwań. Ufam, że czas, w którym obejmie diecezję, będzie łagodniejszy pod względem zagrożeń epidemiologicznych, co pozwoli mu spokojnie zapoznać się z diecezjalną wspólnotą i jej aktualną sytuacją, która w różnych wymiarach domaga się podjęcia konkretnych rozwiązań. Synowskie oddanie zarówno duchownych, jak też osób konsekrowanych i świeckich, będzie wyrazem Waszej troski o dobro legnickiego Kościoła oraz otwartości na nowy etap jego historii, w którą Bóg wprowadzi kolejnego Pasterza.

Jestem wdzięczny Panu Bogu, że dał mi przeżyć pośród Was ostatnie siedem lat mojej biskupiej posługi, a także świętować z Wami jubileusze 50-lecia święceń prezbiteratu i 75 rocznicy urodzin.

Swoją wdzięczność pragnę również wyrazić wobec wszystkich, których Pan Bóg postawił na mojej drodze w czasie tych lat pasterzowania w Diecezji Legnickiej. Dziękuję pracownikom Legnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego i wszystkich instytucji diecezjalnych. Słowa podziękowania i zapewnienia o modlitwie kieruję do wszystkich kapłanów naszej diecezji i do osób konsekrowanych. Serdeczne i pełne wdzięczności słowa kieruję do Was wszystkich, Bracia i Siostry, z którymi spotykałem się przy tak wielu okazjach w Waszych parafiach, w miejscach codziennego życia i pracy, a także w kontaktach z chorymi i cierpiącymi. Podobnie jak o tym pisał św. Augustyn, starałem się być dla Was biskupem, ale razem z Wami – chrześcijaninem. Mam nadzieję, że jako biskup senior diecezji legnickiej jeszcze nie raz będę mógł doświadczać piękna wiary tej kościelnej wspólnoty.

Wobec tych, którzy z różnych względów mogli poczuć się zawiedzeni sposobem pełnienia mojej biskupiej posługi, słabościami charakteru, konkretnymi słowami czy decyzjami, wypowiadam słowo „przepraszam”, prosząc jednocześnie o płynące z serca przebaczenie.

Proszę Was wszystkich o modlitwę w mojej intencji oraz we wszystkich sprawach diecezji legnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

+ Zbigniew Kiernikowski

biskup legnicki
 
 

ZARZĄDZENIE

 
List Biskupa Legnickiego należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Legnickiej w XIII Niedzielę „w ciągu roku”, 27 czerwca 2021 roku.
 

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2020 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer

Na naszej stronie korzystamy z narzędzi do przechowywania małych plików ( cookie ) na twoim urządzeniu. Pliki cookie są zwykle używane do prawidłowego działania strony ( techniczne pliki cookie ), do generowania raportów użytkowania nawigacji ( statystyki plików cookie ). Możemy bezpośrednio korzystać z technicznych plików cookie, ale masz prawo wybrać, czy włączyć statystyczne i profilujące pliki cookie . Włączenie tych plików cookie pomaga nam ulepszać naszą stronę i dostosowywać ją do Twoich potrzeb.