Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Ogłoszenia

25 września 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto. w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Michała a młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św.

 3. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła o potrzebne łaski dla parafii. Od godz. 14.30 zapraszamy na Piknik Świętego Michała na placu Kościelnym. Przewidziane są atrakcje: grill, słodki poczęstunek, dmuchaniec dla dzieci, gry i animacje dla dzieci. Po Mszy św. oraz podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz 10-letniego Dawida z porażeniem mózgowym. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie rodziców z dziećmi. Szczegóły na plakacie. Parafianie i sponsorzy przygotowali ciasto, którym można się poczęstować składając datki na rzecz chorego Dawida. Już teraz dziękujemy wszystkim sponsorom za przygotowanie ciasta i innych atrakcji. Piknik jest organizowany we współpracy z Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Pro Familia i Stowarzyszeniem Charytatywnym „Żyć Godnie”. Dziękujemy współorganizatorom za współpracę.

 4. W przyszłą niedzielę gościmy zespół Polski Ukraiński „KALYNA”, który podczas Mszy św. będzie prowadził śpiew. Po Mszy św. będzie można nabyć płyty tego zespołu oraz przekazać wsparcie dla Ukrainy.

 5. Przypominamy, że zgodnie ze zwyczajem, dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.

 6. Zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Krzeszowa w najbliższą sobotę 1 października. Zapisy do środy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00, powrót ok. godz. 18.00.

 7. Spotkania dla bierzmowanych rozpoczną się w październiku. Plan spotkań jest następujący: drugi czwartek miesiąca zapraszamy kl. VI i kl. VII, w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. VIII godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 8. Spotkania scholi młodzieżowej w czwartki godz. 16.30 w kawiarence. Zapraszamy młodzież oraz osoby grające na instrumentach.
 9. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w niedzielę 2 października godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.
 10. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

18 września 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – święto, w piątek św. Pio z Pietrelciny.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom, również tym osobom, które przekazują środki pieniężne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 3. Przypominamy, że zgodnie ze zwyczajem, dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się dzisiaj 18 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 5. Spotkanie Rady Parafialnej jest zaplanowane jutro 19 września (poniedziałek) o godz. 19.00, na plebani. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej.

 6. Odpust parafialny odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 września. Podczas odpustu od godz. 14.30 zapraszamy na Piknik Świętego Michała na placu Kościelnym. Przewidziane są atrakcje: grill, słodki poczęstunek, dmuchaniec dla dzieci, gry i animacje dla dzieci. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz 10-letniego Dawida z porażeniem mózgowym. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie rodziców z dziećmi. Szczegóły na plakacie. Prosimy również parafian o wsparcie tej uroczystości w postaci przygotowania ciasta, które można przynosić na plebanie w sobotę w godzinach wieczornych lub w niedzielę.

Piknik jest organizowany we współpracy z Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Pro Familia i Stowarzyszeniem Charytatywnym „Żyć Godnie”. Dziękujemy współorganizatorom za współpracę.

 1. Zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00. Nowe osoby, które chciałyby służyć przy Ołtarzu lub śpiewać w scholi również serdecznie zapraszamy! Opiekunem ministrantów jest ks. Dawid Borkowski. tel. 505-711-771 https://parafiamichalpolkowice.pl https://katolik.polkowice.pl

 2. Pierwsze spotkanie scholi młodzieżowej w piątek godz. 17.00 w kawiarence. Zapraszamy młodzież.

 3. Dziękujemy Księdzu Marcinowi DELESTOWICZOWI za pomoc duszpasterską w okresie wakacji i we wrześniu. Życzymy łaski Duch Świętego na dalszych studiach i zapraszamy ponownie.

 4. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

4 września 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

 2. Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dobrych wyników i opieki Matki Bożej w podejmowaniu pracy wychowawczej i edukacyjnej. Informujemy jednocześnie parafian, że uczniowie klas VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej na egzaminie końcowym uzyskali bardzo dobre wyniki, wyższe niż średnie oceny ogólnopolskie, wojewódzkie i powiatowe. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dyrekcji Katolickiej Szkoły za ich trud i pracę w nauczaniu naszych dzieci, co owocuje wysokimi ocenami. Bóg zapłać.

 3. Przypominamy, że zgodnie ze zwyczajem, dzieci w niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00 w kościele św. Barbary.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 5. Spotkanie młodzieży kl. VIII odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 6. Zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00. Nowe osoby, które chciałyby służyć przy Ołtarzu lub śpiewać w scholi również serdecznie zapraszamy! Opiekunem ministrantów jest ks. Dawid Borkowski. tel. 505-711-771 https://parafiamichalpolkowice.pl https://katolik.polkowice.pl
 7. Spotkanie Rady Parafialnej jest zaplanowane na 19 września o godz. 19.00. Odpust parafialny odbędzie się 25 września.

 8. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Grodowca 17 września. Zapisy w parafii Matki Bożej Łaskawej. Program pielgrzymki na plakacie.

 9. Starosta Polkowicki zaprasza dzisiaj (godz.13.00) na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu. Po Mszy św. tradycyjne obrzędy dożynkowe i kiermasz produktów regionalnych.

 10. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

28 sierpnia 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę Grzegorza Wielkiego.

 2. Od pierwszego września (od czwartku) wracamy do zwykłego porządku Mszy św. W dni powszednie o godz. 7.00, 9.00, 18.00, w niedzielę 7,00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 – w obu kościołach, 13.00, 18.00.

 3. Pierwszy piątek miesiąca, odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę.

 4. Pierwszego września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 natomiast dzieci i rodziców z Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 do kościoła św. Barbary.

 5. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dobrych wyników i opieki Matki Bożej w podejmowaniu pracy wychowawczej i edukacyjnej. Informujemy jednocześnie parafian, że uczniowie klas VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej na egzaminie końcowym uzyskali bardzo dobre wyniki, wyższe niż średnie oceny ogólnopolskie, wojewódzkie i powiatowe. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dyrekcji Katolickiej Szkoły za ich trud i pracę w nauczaniu naszych dzieci, co owocuje wysokimi ocenami. Bóg zapłać.

 6. Zapraszamy mężczyzn na Różaniec dla Mężczyzn w pierwszą sobotę 3 września godz. 19.00 w kościele św. Michała. Wyjątkowo zapraszamy mężczyzn z żonami.

 7. Starosta Polkowicki zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 4 września o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu. Po Mszy św. tradycyjne obrzędy dożynkowe i kiermasz produktów regionalnych.

 8. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

21 sierpnia 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w środę św. Bartłomieja, w piątek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki

 2. W sierpniu wszystkie Msze św. w tygodniu i niedzielę są odprawiane w kościele św. Michała, w dni powszednie godz. 9.00 oraz wieczorna Msza św. 19.00. W niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00.

 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty parafialne i budowę szkoły. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim osobom, które wpłacają pieniądze na konto parafialne. Bóg zapłać.

 4. Starosta Polkowicki zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 4 września o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu. Po Mszy św. tradycyjne obrzędy dożynkowe i kiermasz produktów regionalnych.

 5. Proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach ks. Tomasz Kwiecień, zaprasza na Jubileusz 50-lecia Parafii. Uroczysta Msza św. w piątek 26 sierpnia 2022 r. godz. 17.00 w Rokitkach Program w ogłoszeniach.

 6. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Fundacja św. Michała

Katolickie Publiczne
PRZEDSZKOLE

Katolicka Publiczna
SZKOŁA PODSTAWOWA

Katolickie
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2022 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved