Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

15 maja 2022r.

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Boboli męczennika.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary. Dziękujemy również osobom, które dokonują wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać.

 3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.

 4. Rocznica Pierwszej Komunii św. kl. IV odbędzie się 29 maja o godz. 10.45. Próba przed uroczystością rocznicy odbędzie się w sobotę 28 maja.

 5. Dzieci pierwszokomunijne mają zaplanowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w sobotę 4 czerwca. Zapisy dzieci i rodziców w zakrystii lub u ks. Pawła.

 6. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej kl. VIII w czwartek godz. 19.00.

 7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę na Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego 21 maja. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy do wtorku w zakrystii. Szczegółowy plan na plakacie.

 8. Zapraszamy parafian do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w dniach 12-20 sierpnia 2022r. Koszt około 750 zł +200 Euro. W programie: wspólna modlitwa w sanktuarium i miejscach objawień, zwiedzanie oraz wypoczynek. Pielgrzymkę organizuje nasza parafia z ks. Pawłem oraz biuro podróży Kot Travel. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 400 zł. Zapisy do pierwszej niedzieli czerwca. Liczba miejsc ograniczona.

 9. Gościmy dzisiaj duet muzyczny Maja& Matan, który ubogaca liturgię pieśniami chrześcijańskimi. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupu płyty w cenie 25 zł.

 10. Nadleśnictwo w Lubinie i proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski zapraszają 21 maja o godz. 16.00 na uroczystości przy Dębie Papieskim w Trzebczu w XVI rocznicę posadzenia Dębu.

 11. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

8 maja 2022r.

 1. Zmiana Tajemnic Różańca św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.

 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława biskupa głównego patrona Polski, w sobotę św. Macieja Apostoła.

 3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.

 4. Rocznica Pierwszej Komunii św. kl. IV odbędzie się 29 maja o godz. 10.45.

 5. Dzieci pierwszokomunijne mają zaplanowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w sobotę 4 czerwca. Zapisy dzieci i rodziców w zakrystii lub u ks. Pawła.

 6. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej kl. VII w czwartek godz. 19.00.

 7. Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę na Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego od będzie się 21 maja. Zapisy w zakrystii.

 8. RÓŻANIEC DLA MĘŻCZYZN organizuje Pielgrzymkę z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w OTYNIU – 14 maja. Szczegóły pielgrzymki na plakacie.

 9. W przyszłą niedzielę 15 maja podczas Mszy św. wystąpi duet muzyczny Maja& Matan, który ubogaci liturgię pieśniami chrześcijańskimi. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupu płyty w cenie 25 zł.
 10. Nadleśnictwo w Lubinie i proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski zapraszają 21 maja o godz. 16.00 na uroczystości przy Dębie Papieskim w Trzebczu w XVI rocznicę posadzenia Dębu.

 11. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

1 maja 2022r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna i pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. w przyszłą niedzielę. Po mszy św. zbiórka dla potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary, Bóg zapłać.

 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. W środę św. Floriana męczennika, w piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. w niedzielę o godz. 17.30.

 4. W dzisiaj dzieci przystępują do pierwszej Komunii Świętej w dwóch grupach. Z tego powodu wszystkie Msze św. w kościele św. Michała.

 5. Rocznica Pierwszej Komunii św. kl. IV odbędzie się 29 maja o godz. 10.45.

 6. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej kl. VI w czwartek godz. 19.00.

 7. Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę na Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego od będzie się 21 maja. Zapisy w zakrystii.

 8. RÓŻANIEC DLA MĘŻCZYZN organizuje Pielgrzymkę z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w OTYNIU – 14 maja. Szczegóły pielgrzymki na plakacie.

 9. Centrum Kultury zaprasza na koncert muzyki kameralnej pn. „Perły polskiej liryki wokalnej”, który odbędzie się w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 16.00 w kościele św. Michała. Wstęp wolny. Zapraszamy również 8 maja o godz. 11.30 na koncert pn. Muzyczne obrazy świata”, który odbędzie się w kościele św. Anny w Suchej Górnej a o godz. 16.00 w Jędrzychowie.

 10. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

24 kwietnia 2022r.

 1. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godz. 15.00 – na Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Barbary.

 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej.

 3. W następną niedzielę dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Świętej w dwóch grupach. Spowiedź św. dla tych dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00 i 11.00 w kościele św. Barbary. Z tego powodu Msza św. w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się w kościele św. Michała oraz wszystkie Msze św. w przyszłą niedzielę również w kościele św. Michała.

 4. Z powodu uroczystości Pierwszej Komunii św. zmiana tajemnic różańca św. odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca.

 5. Centrum Kultury zaprasza na koncert muzyki kameralnej pn. „Perły polskiej liryki wokalnej”, który odbędzie się w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 16.00 w kościele św. Michała. Wstęp wolny. Zapraszamy również 8 maja o godz. 11.30 na koncert pn. Muzyczne obrazy świata”, który odbędzie się w kościele św. Anny w Suchej Górnej a o godz. 16.00 w Jędrzychowie.

 6. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

17 kwietnia 2022r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przekazujemy wszystkim parafianom i mieszkańcom Polkowic serdecznie życzenia błogosławieństwa Bożego. Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią obdarzy nas nadzieją i pokojem. Wyjątkowy i trudny czas wojny na Ukrainie wymaga od wszystkich odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za bliźnich. Przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim rodzinom z Ukrainy, które znalazły miejsce w naszych domach i ośrodkach przygotowanych przez Gminę Polkowice. Dziękujemy wszystkim służbom samorządowym i mieszkańcom Polkowic za otwarte serca i domy dla uchodźców. Niech Chrystusa Zmartwychwstały obdarzy ich szczególną łaską i siłą w niesieniu pomocy potrzebującym. Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi spotkania z najbliższą rodziną i tych wszystkich, których obejmujemy modlitwą.

 2. Dziękujemy parafianom za udział w liturgii Triduum Paschalnego.

 3. Dziękujemy panom kościelnym za przygotowanie kościołów na święta, Arturowi TERPIŁOWSKIEMU i jego żonie Teresie oraz Józefowi MOLIŃSKIEMU i jego żonie Grażynie. Dziękujemy pani Beacie i Jolancie za przygotowanie dekoracji kwiatowej do ołtarzy. Dziękuję ks. Pawłowi i ks. Maciejowi za przygotowanie liturgii oraz ks. Marcinowi DELESTEWICZOWI za udział w świątecznych celebracjach, Bóg zapłać. Dziękujemy ceremoniarzom, Mateuszowi SIENKIEWICZOWI, Krzysztofowi GRZEGORKOWI oraz całej Służbie Liturgicznej, górnikom za adorację przy Najświętszym Sakramencie, Młodzieży z KSM-u za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego oraz sprzątaniu kościoła oraz pani Małgorzacie krawcowej. Dziękujemy serdecznie panu organiście Krzysztofowi PURZYCKIEMU za muzykę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego oraz chórowi pod dyrekcją Marka STAŃCZYSZYNA.

 4. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny:

  M 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, B 12.00, M 12.00, 13.00, 18.00

 5. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, porządek Mszy św. podobnie jak na Wielkanoc. W tym dniu o godz. 15.00 – Nabożeństwo i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Barbary.

 6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz tym osobom, które przekazują środki na konto parafialne. Bóg zapłać. Dziękujemy również parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne i produkty żywnościowe dla rodzin z Ukrainy oraz potrzebujących naszej parafii. KSM dziękuje za złożone dary, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Legnicy.

 7. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2020 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer

Na naszej stronie korzystamy z narzędzi do przechowywania małych plików ( cookie ) na twoim urządzeniu. Pliki cookie są zwykle używane do prawidłowego działania strony ( techniczne pliki cookie ), do generowania raportów użytkowania nawigacji ( statystyki plików cookie ). Możemy bezpośrednio korzystać z technicznych plików cookie, ale masz prawo wybrać, czy włączyć statystyczne i profilujące pliki cookie . Włączenie tych plików cookie pomaga nam ulepszać naszą stronę i dostosowywać ją do Twoich potrzeb.