Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Wspomóż nas

Wesprzyj swoją parafię! Przelej złotówkę na nr konta: 78 1020 3017 0000 2802 0414 9605

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

GRUZJA – ARMENIA, Pielgrzymka 1-13 września 2022r.

 

GRUZJA – ARMENIA

 
Termin: 1–13.09.2022r.

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – TBILISI

Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi (wylot w późnych godzinach wieczornych).

 

II DZIEŃ – TBILISI

Lądowanie w Tbilisi. Zakwaterowanie. Śniadanie. Tbilisi – kościół Matheki – w miejscu dawnego kompleksu pałacowego, z relikwiami gruzińskiej męczennicy Szuszanik, katedra Sioni – centrum życia religijnego Gruzinów, z relikwią krzyża św. Nino, synagoga, carskie łaźnie, pomnik Matki Gruzji, Muzeum Narodowe. Nocleg w Tbilisi.

 

III DZIEŃ – DAVID GAREJA – BODBE

David Gareja – kompleks klasztorny z VI wieku, na półpustynnych stokach góry Gareji – założony przez trzynastu mnichów syryjskich – przez wieki potężny ośrodek życia monastycznego. Bodbe – klasztor z IX wieku, modlitwa przy grobie patronki Gruzji – św. Nino. Nocleg w Tbilisi.

 

IV DZIEŃ – MTSKHETA – KUTAISI

Mtskheta – starożytna stolica i obecne centrum religijne Gruzji – świątynia Svetitskhoveli – miejsce koronacji i pochówku gruzińskich monarchów, klasztor Jvari z VI wieku, pierwowzór dla wielu gruzińskich świątyń. Kutaisi – XI – wieczna katedra Wniebowzięcia NMP, zwana Bagrati – od imienia króla Bagrata III. Nocleg w Kutaisi.

 

V DZIEŃ – KUTAISI – BATUMI

Kutaisi – monastyr Gelati – ufundowany przez króla Dawida Budowniczego na początku XII wieku. Przejazd do Batumi. Nocleg


 
VI DZIEŃ – BATUMI

Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Nocleg.
 
VII DZIEŃ – BATUMI – BORJOMI – AKHALTSIKHE

Borjomi – miasto uzdrowiskowe, słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu) – wizyta w borjomskim parku, degustacja wód mineralnych. Akhaltsikhe – zrekonstruowany zamek Rabat, uważany za symbol tolerancji religijnej – zbudowano w nim obok siebie kościół, meczet, synagogę. Nocleg w Akhaltsikhe.
 

VIII DZIEŃ – VARDZIA – GRANICA GRUZJA/ ARMENIA – ERYWAŃ

Vardzia – malowniczy kompleks skalnego miasta, niegdyś 13 – piętrowego, zbudowanego w XII wieku, za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, piękne freski na ścianach cerkwi, fragmenty sieci tuneli, schodów i systemu wodno-kanalizacyjnego. Przez lata Vardzia była jednym z głównych ośrodków kulturalno-religijnych monarchii gruzińskiej. Przekroczenie granicy z Armenią. Nocleg w Erywaniu.

 

IX DZIEŃ – GEGHARD – GARNI – ERYWAŃ

Geghard – kompleks Monastyru Świętej Włóczni – jedno z najwspanialszych dzieł architektury ormiańskiej – wpisany na listę UNESCO – wspaniałe chaczkary, kaplice i cele eremitów wykute w litej skale. Garni – hellenistyczna świątynia Mitry – irańskiego boga słońca oraz łaźnia z mozaiką bóstw morskich. Matenadaran – skarbnica tradycji narodowej – biblioteka z najcenniejszymi manuskryptami kraju, m.in. pierwszą kopią Biblii w języku ormiańskim, katedra św. Grzegorza Oświeciciela, pomnik Matki Armenii. Nocleg w Erywaniu.

 

X DZIEŃ – KHOR VIRAP – NORAVANK

Khor Virap – klasztor „głębokiej studni” – zbudowany w miejscu, gdzie więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Spojrzenie na świętą górę Ormian (położoną po stronie tureckiej) – Ararat, na której zgodnie z tradycją biblijną osiadła Arka Noego. Noravank – monastyr z

początku XIII wieku, zbudowany na progu skalnym, w głębokim kanonie rzeki Amaghu, kościoły NMP i św. Jana Chrzciciela, kaplica św. Grzegorza Oświeciciela. Nocleg w Erywaniu.

 

XI DZIEŃ – ECZMIADZYN – ZVARTNOTS

Eczmiadzyn – serce Kościoła Ormiańskiego i siedziba Patriarchy – według tradycji właśnie tu św. Grzegorzowi Oświecicielowi ukazał się Chrystus i uderzył złotym młotem w miejsce, gdzie miał stanąć nowy kościół. Stąd nazwa Eczmiadzyn – miejsce, gdzie zstąpił Jednorodzony. Budowlę zaczęto wznosić na początku IV wieku na fundamentach pogańskiej świątyni. Zvartnots – ruiny świątyni i pałacu, wpisane na listę UNESCO. Nocleg w Erywaniu.

 

XII DZIEŃ – JEZIORO SEWAN – ERYWAŃ

Przejazd nad jezioro Sewan. Klasztor Sewanawanko. Powrót do Erywania. Wizyta w wytwórni koniaku „Ararat”. Degustacja koniaku i możliwość zakupu. Nocleg w Erywaniu.

 

XIII DZIEŃ – ERYWAŃ – WARSZAWA

Przelot na trasie Erywań – Warszawa (wylot we wczesnych godzinach porannych).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 
 

CENA:

2300 PLN + 975 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

2250 PLN + 915 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

2200 PLN + 875 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

2150 PLN + 845 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

2100 PLN + 820 USD – dla grupy liczącej 40 – 44 osób

2100 PLN + 800 USD – dla grupy liczącej min. 45 osób

 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tbilisi oraz Erywań – Warszawa

– 12 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 280 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /11 x śniadanie, 11 x obiadokolacja/

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę księdza

– opiekę lokalnych przewodników

– zestawy słuchawkowe tour quide

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy

– zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

 
 

Fundacja św. Michała

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

  • Piątek
  • godz. 10.00 - 12.00
  • godz. 15.00 - 17.00
  • Sobota
  • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2022 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved