Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

29 listopada 2020r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. W okresie adwentu od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne tzw. roratnie o godz. 17.00. W sobotę i niedzielę Msze św. bez zmian godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Roratach osobiście lub przez transmisję online na stronie parafialnej. Podczas Mszy św. będą tematyczne katechezy. Ci którzy uczestniczą w Roratach mogą odebrać obrazek po każdej Mszy św. osobiście lub przez rodziców w tygodniu. Rodzice weryfikują czy dzieci osobiście uczestniczą w Roratach online. Zachęcamy, aby dzieci osobiście lub z rodzicami w okresie adwentu jako modlitwę wieczorną odmawiały dzieciątek różańca św.

 2. Ogłaszamy również konkurs lampionów, które dzieci mogą osobiście wykonać i ustawić w swoim pokoju jako znak oczekiwania na przyjście Jezusa. Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie lampionu i przesłać na adres e-mail. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec adwentu.

 3. W piątek przypada Święto Świętej Barbary Patronki Górników. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 7.00 w której będą uczestniczyły delegacje górników i władze samorządowe. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym górnikom. Dziękujemy górnikom za ich ciężką pracę a Bogu polecamy górników, którzy zginęli w kopalni podczas pracy. Po południu odbędzie się jeszcze jedna Msza św. Barbórka o godz. 16.00 w intencji górników, zapraszamy górników i ich rodziny na dziękczynienie Bogu.

 4. Szczegółowe informacje i zadania dla młodzieży bierzmowanej znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce bierzmowanie. Do końca listopada młodzież powinna przesłać na adres: [email protected] , zadanie które jest podane w zakładce na parafialnej stronie. W grudniu będzie nowe zadanie do wykonania. Prosimy, aby osoby które przygotowują się do bierzmowania a nie złożyły jeszcze deklaracji, w najbliższym czasie przyniosły deklarację – kartę informacyjną do ks. Pawła.

 5. Ponieważ Roraty są o godz. 17.00, dlatego różaniec w okresie adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 19.00 w kościele św. Barbary lub przez transmisję na stronie parafialnej.

 6. Ponieważ w tym roku nie możemy przeżywać rekolekcji adwentowych w tradycyjny sposób, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach w formie Seminarium Odnowy Wiary, które będą trwać przez 10 tygodni i zakończą się w styczniu. Konferencje tematyczne będą głoszone w kościele św. Barbary po różańcu w każdą niedzielę o godz. 19.30. Można uczestniczyć osobiście lub przez media na stronie parafialnej. Dla uczestników są przygotowane materiały do rozważania na każdy dzień w formie drukowanej do odebrania w zakrystii lub online. Aby wziąć udział w tej formie rekolekcji należy zapisać się wskazany adres e-mail:

[email protected] Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, ale szczególnie do członków grup modlitewnych, Żywego Różańca, Różańca dla Mężczyzn, Odnowy w Duchu Świętym, Equpie Notre Dame, Domowego Kościoła, KSM i młodzieży.

 1. Dzisiaj błogosławimy opłatki wigilijne na Wieczerzę Wigilijną. Przedstawiciele parafii będą posiadać upoważnienie od proboszcza. W tym roku przygotowaliśmy opłatki wigilijne i życzenia świąteczne bez kalendarzy. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za składane ofiary, Bóg zapłać. Opłatki będą roznoszone od soboty do wszystkich rodzin.

 2. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved