Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

27 czerwca 2021r.

 1. Dzisiaj 13. Niedziela zwykła. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Ireneusza bpa i męczennika, we wtorek Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 2. Informujemy parafian, że Ksiądz Dawid BORKOWSKI w dniu 30 czerwca kończy pracę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w Zgromadzeniu Pijarów w Poznaniu. Dlatego dzisiaj o godz. 13.00 podczas Mszy św. pragniemy podziękować Księdzu Dawidowi za jego posługę kapłańską. Dziękujemy Księdzu za dwuletnią posługę kapłańską, którą Ksiądz pełnił w naszej wspólnocie parafialnej, dziękujemy za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św., za pracę w Katolickiej Szkole Podstawowej, posługę w ruchu Domowego Kościoła, prowadzenie Różańca dla Mężczyzn, konferencje. O godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na spotkanie z Księdzem Dawidem.

 3. W przyszłą niedzielę 4 lipca przywitamy nowego wikariusza ks. Macieja GLINKĘ.

 4. Informujemy, że od 1 lipca (czwartek) rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy św. i nabożeństw. W tygodniu Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę Msze św. godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 19.00. Od czwartku ulega zmianie wieczorny różaniec. W dni powszednie oraz w niedzielę zapraszamy do indywidualnego odmawiania różańca o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą św.

 5. Rozpoczynamy okres wakacyjny, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół za ich pracę, szczególnie w trudnym okresie epidemii i różnych ograniczeń. Życzymy wszystkim dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy, aby w okresie wakacji pamiętać o modlitwie a rodziców prosimy, aby umożliwili dzieciom i młodzieży udział w niedzielnej Eucharystii. Tym osobom, które wyjeżdżają na obozy lub kolonie rodzice powinni wyrazić swoją wolę na piśmie, aby organizatorzy zapewnili udział w niedzielnej Mszy św.

 6. Zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych do Krzeszowa w dniu 3 lipca. Zapisy na wyjazd u ks. Pawła. (Tel. 508 863 032)

 7. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Musica In Ecclesia”. Koncert pt. „Tchnienie Morrigan” odbędzie się 15 lipca (czwartek) o godz. 19.00 w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach. Podczas występu usłyszymy przepiękne utwory Rolfa Lovlanda w wykonaniu grupy ARTRIO z Wrocławia. Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26”. Dokładny plan koncertów zaplanowanych w lipcu, sierpniu i we wrześniu znajdziemy na plakacie.

 8. Organizujemy z biurem podróży „ Elżbieta Kot Travel” pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 21 do 28 sierpnia br., koszt 600 zł plus 195 euro. Serdecznie zapraszamy do zapisów u ks. Pawła. Szczegóły na plakacie.

 9. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

 
 

Umiłowani Diecezjanie!

 
W dniu 2 lipca bieżącego roku kończę 75. rok życia, co według prawa kościelnego wiąże się ze złożeniem na ręce Papieża rezygnacji z zajmowanego urzędu ordynariusza diecezji (401 § 1 KPK). Bezpośrednio po przeżyciu Świąt Paschalnych oraz udzieleniu w katedrze legnickiej sakramentu chrztu katechumenom – dorosłym osobom, którym w minionych dwóch latach towarzyszyłem jako biskup w ich drodze ku Chrystusowi i Jego Kościołowi – przedłożyłem Ojcu Świętemu moją gotowość przejścia na emeryturę. Jak już powszechnie wiadomo, prośba ta została przyjęta.

Mojego następcę, który zapewne niedługo zostanie ogłoszony, powierzam Waszym modlitwom i jestem przekonany, że przyjmiecie go w duchu wiary i miłości. Wasze wsparcie będzie mu tym bardziej potrzebne, że ze względu na ograniczenia wynikające z restrykcji sanitarnych nie wszystkie sprawy udawało się w ostatnich miesiącach podejmować i rozwiązywać na bieżąco. Nowy biskup Kościoła legnickiego stanie więc wobec licznych wyzwań. Ufam, że czas, w którym obejmie diecezję, będzie łagodniejszy pod względem zagrożeń epidemiologicznych, co pozwoli mu spokojnie zapoznać się z diecezjalną wspólnotą i jej aktualną sytuacją, która w różnych wymiarach domaga się podjęcia konkretnych rozwiązań. Synowskie oddanie zarówno duchownych, jak też osób konsekrowanych i świeckich, będzie wyrazem Waszej troski o dobro legnickiego Kościoła oraz otwartości na nowy etap jego historii, w którą Bóg wprowadzi kolejnego Pasterza.

Jestem wdzięczny Panu Bogu, że dał mi przeżyć pośród Was ostatnie siedem lat mojej biskupiej posługi, a także świętować z Wami jubileusze 50-lecia święceń prezbiteratu i 75 rocznicy urodzin.

Swoją wdzięczność pragnę również wyrazić wobec wszystkich, których Pan Bóg postawił na mojej drodze w czasie tych lat pasterzowania w Diecezji Legnickiej. Dziękuję pracownikom Legnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego i wszystkich instytucji diecezjalnych. Słowa podziękowania i zapewnienia o modlitwie kieruję do wszystkich kapłanów naszej diecezji i do osób konsekrowanych. Serdeczne i pełne wdzięczności słowa kieruję do Was wszystkich, Bracia i Siostry, z którymi spotykałem się przy tak wielu okazjach w Waszych parafiach, w miejscach codziennego życia i pracy, a także w kontaktach z chorymi i cierpiącymi. Podobnie jak o tym pisał św. Augustyn, starałem się być dla Was biskupem, ale razem z Wami – chrześcijaninem. Mam nadzieję, że jako biskup senior diecezji legnickiej jeszcze nie raz będę mógł doświadczać piękna wiary tej kościelnej wspólnoty.

Wobec tych, którzy z różnych względów mogli poczuć się zawiedzeni sposobem pełnienia mojej biskupiej posługi, słabościami charakteru, konkretnymi słowami czy decyzjami, wypowiadam słowo „przepraszam”, prosząc jednocześnie o płynące z serca przebaczenie.

Proszę Was wszystkich o modlitwę w mojej intencji oraz we wszystkich sprawach diecezji legnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

+ Zbigniew Kiernikowski

biskup legnicki
 
 

ZARZĄDZENIE

 
List Biskupa Legnickiego należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Legnickiej w XIII Niedzielę „w ciągu roku”, 27 czerwca 2021 roku.
 

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved