kancelaria

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

25 października 2020r.

1. Dzisiaj XXX niedziela w ciągu roku. – Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. W liturgii Kościoła wspominamy, w środę świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca.

3. W związku z sytuacją epidemiczną 1 listopada podczas Uroczystości Wszystkich Świętych i 2 listopada Wspomnienia Wiernych Zmarłych, na cmentarzach nie będzie Mszy św. ani procesji. W kościele znajdują się kartki na „wypominiki” za zmarłych, które można składać w tygodniu w zakrystii. Porządek modlitw za zmarłych jest podany na kartkach wypominkowych, na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Zapraszamy parafian, aby włączać się do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 19.00 przez transmisję z kościoła św. Barbary online na stronie internetowej parafii. Zachęcamy, aby w dniu, kiedy modlimy się za zmarłych, najbliższa rodzina zachowując zasady bezpieczeństwa, uczestniczyła w wieczornej Mszy św. i ofiarował Komunię św. za zmarłych.

4. W zakrystii można składać ofiary na budowę pomnika nagrobnego dla Ks. Ludwika KOŚMIDKA.

5. W związku z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa informujemy parafian, że obowiązuje ograniczona liczba wiernych na nabożeństwach w kościele. Prosimy, aby w trosce o zdrowie swoje i bliźnich zastosować się do wymagań sanitarnych.

6. W związku z sytuacją epidemiczną w tygodniu nie będzie różańca dla dzieci o godz. 17.00. Dzieci mogą uczestniczyć razem z dorosłymi codziennie o godz. 19.00 online w kościele św. Barbary. Z tego powodu są odwołane również spotkania dla młodzieży bierzmowanej oraz inne spotkania duszpasterskie. Szczegółowe informacje dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej znajdują się na stronie internetowej parafii.

7. Nauka dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa z powodu zaostrzonych środków sanitarnych nie odbędzie się. Spotkania zostają przesunięte na późniejszy termin, który będzie podany w ogłoszeniach w najbliższym czasie.

8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Eucharystia i Nabożeństwa

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255