Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

(76) 845-14-37

kom. 605 652 173

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

12 czerwca 2022r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – Litania do Serca Jezusa po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.

 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu w naszej parafii będą odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 tylko w kościele św. Michała i 13.00, 18.00.

 3. Procesja Bożego Ciała przejdzie z parafii Matki Bożej Królowej Polski do kościoła św. Barbary ulicami kard. Kominka, 3-Maja, Chopina, Głogowska i Rynek. Msza św. w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 10.00 a następnie procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów podczas procesji.

 4. Sakrament bierzmowania odbędzie się 20 czerwca o godz. 18.00.

 5. W sobotę 18 czerwca nie odbędzie się wcześniej planowana pielgrzymka do Grodowca. Ta pielgrzymka zostaje przeniesiona na wrzesień.

 6. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w Rakowicach Wielkich w dniach 19-23 sierpnia. Rekolekcje będą prowadziły siostry Uczennice Krzyża oraz ks. Dominik Jezierski i ks. Łukasz Rusinek. Zachęcamy szczególnie młodzież, aby część wypoczynku wakacyjnego przeżyć we wspólnocie, radości i uwielbieniu Boga.

 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 1-13 września 2022 r. Współorganizatorem jest nasza PARAFIA a przewodnikiem ks. dr Roman MAZUR. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki i szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 8. Zachęcamy do nabywania czasopism: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nowy nr „Mały Gość” dla dzieci.

 


 

 • We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Legnickiej w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022 roku należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich „Zaproszenie Biskupa Legnickiego na VI Kongres Rodzin i 28. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej”. Treść zaproszenia dotarła kolporterem na wszystkich parafie oraz jest dołączona do niniejszych komunikatów.

 • Już 24 czerwca, na samym początku tegorocznych wakacji, rozpoczyna się kolejne 28. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej pod hasłem: „Miłość jest twórcza”. Tyn razem zapraszamy Was do Lubina, do parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Dlaczego tam? Ponieważ w dniach poprzedzających nasze spotkanie odbywają się warsztaty muzyczne dla młodych z Narodową Orkiestrą Dętą. Uczestnicy tych warsztatów przygotowują ogromny festiwal i koncert finałowy pod hasłem „Wniebodęte”. Nasze spotkanie będzie obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń, konferencji, warsztatów, wspólnego grillowania, udziału w koncercie na lubińskich błoniach. Zatem zapraszamy młodzież w dniach 24-25 czerwca do Lubina. Koszt uczestnictwa to 50 zł. Zapisy na SM 2022 odbywają się w formie elektronicznej poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie diecezji.

 • Narodowa Orkiestra Dęta zaprasza na drugą edycję imprezy, która duchowe uniesienia połączy z dobrą zabawą i w ten sposób pomoże wszystkim poczuć się częścią wspólnoty. „Wniebodęte! Festiwal im. Marka Garcarza” odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.00 na lubińskich błoniach. Rok temu koncert „Wniebodęte!” intrygował nie tylko ciekawie brzmiącym tytułem. Część ludzi przyszła posłuchać religijnych piosenek w nietypowych dla nich aranżacjach na orkiestrę dętą. Część chciała poznać historię nawróconego gangstera. Część liczyła po prostu na chwilę rozrywki. Kiedy na scenie pojawiło się 200 osób, dęciaki i bębny, na błoniach nikt nie miał wątpliwości, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Razem z uczestnikami warsztatów zaśpiewa m.in. Ala Tracz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior w 2020 roku oraz finalistka programu „The Voice Kids”. „Wniebodęte!” tak jak rok temu patronatem honorowym objął biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Hierarcha zdecydował, że tegoroczne wakacyjne spotkanie młodzieży diecezji legnickiej odbędzie się w Lubinie w tym samym czasie, co festiwal, by młodzi katolicy mogli wziąć udział w tym niezwykłym muzyczno-religijnym widowisku. W dniach poprzedzających koncert (20-23 czerwca) odbędą się warsztaty choralne do których zapraszamy.

 • Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza na:

  Obóz wakacyjno-powołaniowy w WSD (uczestnicy po VI klasie szkoły podstawowej)

  Termin: 24-28 czerwca 2022 roku

  Przyjazd do Seminarium i zakwaterowanie do godz. 17.30;

  Zakończenie obiadem ok. godz. 14.00.

  W planie: Eucharystia, praca w grupach, spotkania z klerykami, nabożeństwo (codziennie), wyjazd na koncert „Wniebodęte” do Lubina (sobota), popołudnie sportowe (niedziela), wyprawa w góry (poniedziałek). Młodzież powinna zabrać ze sobą: Pismo święte Starego i Nowego Testamentu, wypełnioną kartę uczestnika i zaświadczenie od Księdza Proboszcza (oba formularze w załączniku), notatnik, strój liturgiczny (dotyczy lektorów i ministrantów), legitymację szkolna [!], śpiwór i poduszke, ręcznik, strój i buty sportowe, wygodne ubranie na wycieczkę, ewentualnie śpiewniki i instrument muzyczny (osoby grające), potrzebne lekarstwa. Zgłoszenia na poszczególne wydarzenia prosimy kierować do ks. Tomasza Metelicy: kom. 880-644-402, e-mail: [email protected].

   

 • Ojciec Święty Franiczek prosi, aby Światowe Spotkanie Rodzin, które odbywa się w Rzymie w dniach od 22 do 24 czerwca br. i realizuje temat: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości” miało charakter powszechny. Celem jest, aby w dniach od 22 do 26 czerwca 2022 r. każda diecezja i parafia umieściła rodziny w centrum uwagi duszpasterskiej, prowadząc działania, które odzwierciedlają temat ŚSR. Będzie to swego rodzaju „Tydzień Rodziny” w jedności z rodzinami i diecezjami na całym świecie. Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski zaprasza duszpasterzy, małżeństwa i rodziny na VI Kongres Rodzin w dniu 25 czerwca, do Krzeszowa. Będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny naszej diecezji za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej. Pragniemy także w tym dniu łączyć się duchowo z Ojcem Świętym i Rodzinami przeżywającymi Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00,18:00,

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p.I, pok. 201)

 

Zapisy u koordynatora:

poniedziałek - czwartek

w godz. 8.00 - 13.00

tel. 535-854-255

Copyright 2016 - 2023 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved