Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

16 września 2018r

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i Polski, w czwartek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, w piątek św. Mateusza Apostoła.

 2. Rozpoczęliśmy rok szkolny. Przypominamy, że dzieci młodsze przychodzą na Mszę św. w niedzielę o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00.

 3. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Pierwsza Komunia św. dla dzieci Kl. III w naszej parafii odbędzie się 5 maja 2019r. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dzieci, na spotkaniu z rodzicami.

 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki w następującym porządku: w pierwszy czwartek kl. VI – godz. 19.00, w drugi czwartek kl. VII – godz. 19.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. VIII – godz. 17.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. III gimnazjum – godz. 19.00. W najbliższy czwartek zapraszamy kl. VIII oraz kl. III gimnazjum.

 1. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o godz. 17.30 w salce na plebani.

 2. W dniu 6 października organizujemy wyjazd do Krzeszowa na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

 3. Spotkanie Stowarzyszenia Pro Familia odbędzie się we wtorek godz. 19.00 na plebani.

 4. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji i Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 5. Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na Festiwal Muzyki Organowej 
  i Kameralnej „Errantia Musica”. Festiwal odbędzie się w polkowickim kinie 
  w dniach 22-23 września 2018 r. W tym roku wystąpią duet akordeonowy Amalgais Duo, zespół gitarowy Erlendis Quartet, trio stroikowe – Reed Connection oraz zespół Jacaras.

 6. Dzisiaj przeżywamy Gminne Święto Plonów, dziękczynna Msza św. o godz. 13.00 w intencji rolników, sadowników i ogrodników.

 7. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty kościoła oraz na budowę szkoły. Można nabyć cegiełki na budowę. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

9 września 2018

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 2. W dniu 12 sierpnia biskup Stefan CICHY obchodzi Jubileusz 55 lecia święceń prezbiteratu i XX rocznicę święceń biskupich. Z tej okazji Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza na Mszę św. dziękczynną w intencji Jubilata w środę o godz. 18.00 do kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy i prosi o modlitwę w jego intencji.

 3. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 4. Rozpoczęliśmy rok szkolny. Przypominamy, że dzieci młodsze przychodzą na Mszę św. w niedzielę o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00.

 5. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o godz. 17.30 w salce na plebani.

 6. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 7. Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. Festiwal odbędzie się w polkowickim kinie w dniach 22-23 września 2018 r. W tym roku wystąpią duet akordeonowy Amalgais Duo, zspół gitarowy Erlendis Quartet, trio stroikowe – Reed Connection oraz zespół Jacaras.

 8. Zapraszamy na II Pieszą Pielgrzymkę Patriotyczną z Polkowic do Grodowca 15 września (sobota). Szczegóły o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

02 września 2018r.

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00. Po Mszy św. zbiórka dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca- sakrament pokuty i pojednania od godz. 17.00.

 2. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 4. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 5. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września. Uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy na uroczystą Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 9.00, natomiast uczniów innych szkół zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie Katolickiej Szkoły przejdą na swoje zajęcia. Klasy I i II przejdą do budynku szkoły przy plebani. Z powodu przedłużonych prac wykończeniowych przy budowie nowego obiektu przy ul. Św. Sebastiana, dzieci od kl. IV do VIII oraz kl. gimnazjalne rozpoczną naukę w obiekcie Wyższej Szkoły Jana Wyżykowskiego przy ul. Skalników 6. Po Mszy św. o godz. 9.00 starsze dzieci z nauczycielami przejdą na zajęcia do Wyższej Szkoły. Po zakończeniu prac budowlanych na początku października wszyscy uczniowie przejdą do nowego obiektu Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Św. Sebastiana. Prosimy rodziców i dzieci o cierpliwość i wyrozumiałość z powodu przedłużonych prac wykończeniowych w naszej szkole. Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

 6. Na początku nowego roku szkolnego, przypominamy parafianom, że w naszej parafii rozpoczął pracę nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK. Ks. Przemysław będzie pracował w Katolickiej Szkole oraz w Katolickim Przedszkolu. Natomiast od 25 sierpnia rozpoczął roczną praktykę duszpasterską diakon Emilian GWIŻDŻ, który będzie pracował w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w przedszkolu nr 2 i nr 3. Życzymy księżom łaski Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.

 7. Służbę Liturgiczną zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę w sobotę
  o godz. 10.00 w budynku Szkoły Katolickiej.

 8. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek 6 września o godz. 17.30 w salce na plebani.

 9. Starosta Polkowicki Marek TRAMŚ zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się dzisiaj w Grodowcu. Uroczystej Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. dr Alberto WARSO Prałat Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 10. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 11. Zapraszamy na II Pieszą Pielgrzymkę Patriotyczną z Polkowic do Grodowca 15 września (sobota). Szczegóły o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.

 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Porządek Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018

9:00 Msza św. w kościele św. Barbary dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej
10:00 Kl. I-II – przejście z nauczycielami do szkoły na placu Kościelnym 2
10:00 kl. IV, V, VI, VII, VIII, kl. Gimnazjum

Przejście z nauczycielami do Wyższej Szkoły przy ul. Skalników. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia.

18:00 Msza św. – rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży innych szkół.

26 sierpnia 2018r.

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w liturgii wspominamy w poniedziałek Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 2. W przyszłą sobotę, pierwsza sobota miesiąca, chorych odwiedzi ks. Marcin i ks. Jarosław. Natomiast ks. Przemysław odwiedzi chorych w drugą sobotę miesiąca.

 3. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 4. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września. Uczniów Katolickiej Szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 9.00, natomiast uczniów innych szkół zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.

 5. Wyjazd integracyjny przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla dzieci Katolickiej Szkoły kl. I i II – 28 sierpnia – wtorek o godz. 16.00, natomiast nowi uczniowie naszej szkoły kl. IV, V, VI, VII mają wyjazd integracyjny 30 sierpnia w czwartek godz. 9.00. Szczegółowe informacje w szkole.

 6. Od 1 września powracamy do stałego porządku Mszy św. czyli od soboty. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 w niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00, 18.00.

 7. Starosta Polkowicki Marek TRAMŚ zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w Grodowcu 2 września 2018r. Uroczystej Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. dr Alberto WARSO Prałat Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

19 sierpnia 2018

 1. Dzisiaj XX niedziela w ciągu roku liturgicznego, w liturgii wspominamy w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X papieża, w środę Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek św. Bartłomieja Apostoła

 2. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 3. Przypominamy że w okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialne prowadzą zbiórkę na remont kościoła oraz budowę szkoły. Można nabyć cegiełki na budowę. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Dziękujemy również osobom, które bankowością elektroniczną przekazują pieniądze na konto parafialne, Bóg zapłać.

 5. 25 sierpnia przypadają imieniny ks. prałata Ludwika, polecamy jego osobę modlitwie parafian.

 6. Starosta Polkowicki Marek TRAMŚ zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w Grodowcu 2 września 2018r. Uroczystej Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. dr Alberto WARSO Prałat Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

29 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj XVII niedziela w ciągu roku liturgicznego, w liturgii wspominamy we wtorek św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 18.00. w sobotę św. Jana Marii Vianneya.

 2. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 3. Dzisiaj z katedry legnickiej wyszła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w w której uczestniczą pielgrzymi z Polkowic. Zakończenie Pielgrzymki 7.08.2018r. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami. Szczegóły na plakacie.

 4. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 6. Przypominamy że w okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

14 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj XV niedziela w ciągu roku liturgicznego, w liturgii wspominamy w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 2. W przyszłą niedzielę podziękujemy klerykowi Adamowi BOGDALE, który kończy pracę duszpasterską. Kleryk Adam przez dwa lata pracował w naszej parafii, uczył dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Katolickiej Szkole i przedszkolu, bardzo często głosił kazania dla dzieci. Dlatego w przyszłą niedzielę pożegnamy go i podziękujemy na Mszy św. o godz. 10.45.

 3. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 4. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remont kościoła i budowę szkoły, można nabyć cegiełki na budowę szkoły, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom również tym, którzy wpłacają ofiary na konto parafialne, Bóg zapłać.

 7. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

8 lipca 2018r.

 1. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 2. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 3. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 4. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

1 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Zbiórka do puszki dla najbardziej potrzebujących po Mszy św., dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Tomasza Apostoła, w piątek błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. Od godz. 18.00. W okresie wakacji nie będziemy odwiedzać chorych, w ciężkiej chorobie odwiedzimy chorych po zgłoszeniu.

 2. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 3. Informujemy parafian, że uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum z egzaminu końcowego osiągnęli bardzo dobre wyniki, oceny są wyższe niż średnia ocena w województwie dolnośląskim i najwyższa w Polkowicach. Dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę, która po trzech latach przyniosła bardzo dobre oceny. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 4. Zakończyliśmy rok szkolny. Dziękujemy nauczycielom za ich trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim bezpiecznych i dobrych wakacji i urlopów.

 5. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, do udziały w letnich rekolekcjach i dobre spędzenie czasu wakacji.

 6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 8. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

 9. Informujemy parafian, że Biskup Legnicki z dniem 25 czerwca odwołał Księdza Marcina DELESTOWICZA z funkcji wikariusza naszej parafii i kieruje na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za pracę duszpasterską w naszej parafii, pracę jako katechety w Katolickiej Szkole, za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz prowadzenie grup duszpasterskich Domowego Kościoła i Equipe Notre Dame. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych w służbie Chrystusowi i Kościołowi.

 10. Od dzisiejszej niedzieli 1 lipca 2018r. został ustanowiony nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej. Ksiądz Przemysław GŁUSZEK przyjął święcenia kapłańskie 19 maja 2018 r. w katedrze legnickiej. Jest to jego pierwsza parafia, dlatego prosimy parafian o modlitwę w jego intencji i życzliwe przyjęcie.

24 czerwca 2018r.

 1. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw do 26 czerwca w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 2. Informujemy parafian, że uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum z egzaminu końcowego osiągnęli bardzo dobre wyniki, oceny są wyższe niż średnia ocena w województwie dolnośląskim i najwyższa w Polkowicach. Dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę, która po trzech latach przyniosła bardzo dobre oceny. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 3. Zakończyliśmy rok szkolny. Dziękujemy nauczycielom za ich trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim bezpiecznych i dobrych wakacji i urlopów.

 4. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, do udziały w letnich rekolekcjach i dobre spędzenie czasu wakacji.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 6. Od poniedziałku w okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, do końca czerwca Msze św. o godz. 9.00 i 18.00

 7. Informujemy parafian, że Biskup Legnicki z dniem 25 czerwca odwołuje Księdza Marcina DELESTOWICZA z funkcji wikariusza naszej parafii i kieruje na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za pracę duszpasterską w naszej parafii, pracę jako katechety w Katolickiej Szkole, za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz prowadzenie grup duszpasterskich Domowego Kościoła i Equipe Notre Dame. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych w służbie Chrystusowi i Kościołowi.

Od 1 lipca został ustanowiony nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK, którego powitamy na początku wakacji.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

Trwają prace budowlane

Kościół Św. Barbary

7:00, 8:00, 9:30, 10:45,

12:00, 13:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2018 © Informatyk Polkowice · Wszelkie Prawa Zastrzeżone