Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

14 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj XV niedziela w ciągu roku liturgicznego, w liturgii wspominamy w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 2. W przyszłą niedzielę podziękujemy klerykowi Adamowi BOGDALE, który kończy pracę duszpasterską. Kleryk Adam przez dwa lata pracował w naszej parafii, uczył dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Katolickiej Szkole i przedszkolu, bardzo często głosił kazania dla dzieci. Dlatego w przyszłą niedzielę pożegnamy go i podziękujemy na Mszy św. o godz. 10.45.

 3. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 4. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remont kościoła i budowę szkoły, można nabyć cegiełki na budowę szkoły, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom również tym, którzy wpłacają ofiary na konto parafialne, Bóg zapłać.

 7. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

8 lipca 2018r.

 1. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 2. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 3. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 4. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

1 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Zbiórka do puszki dla najbardziej potrzebujących po Mszy św., dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Tomasza Apostoła, w piątek błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. Od godz. 18.00. W okresie wakacji nie będziemy odwiedzać chorych, w ciężkiej chorobie odwiedzimy chorych po zgłoszeniu.

 2. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 3. Informujemy parafian, że uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum z egzaminu końcowego osiągnęli bardzo dobre wyniki, oceny są wyższe niż średnia ocena w województwie dolnośląskim i najwyższa w Polkowicach. Dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę, która po trzech latach przyniosła bardzo dobre oceny. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 4. Zakończyliśmy rok szkolny. Dziękujemy nauczycielom za ich trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim bezpiecznych i dobrych wakacji i urlopów.

 5. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, do udziały w letnich rekolekcjach i dobre spędzenie czasu wakacji.

 6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę w dniach 29.07-7.08.2018r. Spotkanie organizacyjne 22 lipca godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zapisy w zakrystii. Grupa I wyjdzie z Polkowic 27 lipca do Lubina a następnie połączy się z legnicką grupą 29 lipca. Szczegóły na plakacie.

 8. W okresie wakacji zmiana porządku Mszy św., w dni powszednie Msze św. o godz. 9.00 i 19.00, w niedzielę godz. 7.00, 8.00, 10,45, 12.00, 13.00, 19.00

 9. Informujemy parafian, że Biskup Legnicki z dniem 25 czerwca odwołał Księdza Marcina DELESTOWICZA z funkcji wikariusza naszej parafii i kieruje na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za pracę duszpasterską w naszej parafii, pracę jako katechety w Katolickiej Szkole, za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz prowadzenie grup duszpasterskich Domowego Kościoła i Equipe Notre Dame. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych w służbie Chrystusowi i Kościołowi.

 10. Od dzisiejszej niedzieli 1 lipca 2018r. został ustanowiony nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej. Ksiądz Przemysław GŁUSZEK przyjął święcenia kapłańskie 19 maja 2018 r. w katedrze legnickiej. Jest to jego pierwsza parafia, dlatego prosimy parafian o modlitwę w jego intencji i życzliwe przyjęcie.

24 czerwca 2018r.

 1. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw do 26 czerwca w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 2. Informujemy parafian, że uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum z egzaminu końcowego osiągnęli bardzo dobre wyniki, oceny są wyższe niż średnia ocena w województwie dolnośląskim i najwyższa w Polkowicach. Dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę, która po trzech latach przyniosła bardzo dobre oceny. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 3. Zakończyliśmy rok szkolny. Dziękujemy nauczycielom za ich trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim bezpiecznych i dobrych wakacji i urlopów.

 4. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, do udziały w letnich rekolekcjach i dobre spędzenie czasu wakacji.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku z gazetami otrzymamy bezpłatnie kolejny numer Gazety Parafialnej, tam znajdziemy informacje o naszej szkole oraz nowym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

 6. Od poniedziałku w okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, do końca czerwca Msze św. o godz. 9.00 i 18.00

 7. Informujemy parafian, że Biskup Legnicki z dniem 25 czerwca odwołuje Księdza Marcina DELESTOWICZA z funkcji wikariusza naszej parafii i kieruje na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. Dziękujemy Księdzu Marcinowi za pracę duszpasterską w naszej parafii, pracę jako katechety w Katolickiej Szkole, za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz prowadzenie grup duszpasterskich Domowego Kościoła i Equipe Notre Dame. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych w służbie Chrystusowi i Kościołowi.

Od 1 lipca został ustanowiony nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK, którego powitamy na początku wakacji.

17 czerwca 2018r.

 1. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw do 26 czerwca w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie.

 2. Informujemy parafian, że uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum z egzaminu końcowego osiągnęli bardzo dobre wyniki, oceny są wyższe niż średnia ocena w województwie dolnośląskim i najwyższa w Polkowicach. Dziękujemy nauczycielom za ich trud i pracę, która po trzech latach przyniosła bardzo dobre oceny. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 3. Zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Barbary. Natomiast zakończenie roku szkolnego dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski a uroczysty apel i wręczenie świadectw po Mszy św. w auli Wyższej Szkoły w Polkowicach. Pożegnamy pierwszych absolwentów naszej szkoły. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty kościoła oraz budowę naszej szkoły. Można nabyć również cegiełki na budowę szkoły. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, także wielu osobom za przekazanie środków na konto parafialne. Bóg zapłać.

 5. Zapraszamy młodzież i dorosłych na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, do udziały w letnich rekolekcjach i dobre spędzenie czasu wakacji.

 6. Zapraszamy młodzież i dorosłych na ostanie w tym roku szkolnym nabożeństwo poświęcone darom Ducha Świętego. Na najbliższym spotkaniu chcemy wołać o dary pobożności i bojaźni Bożej. Zapraszamy 23.06.2018 (sobota) o godz. 19:00 do kościoła św. Barbary.

 1. Przygotowanie do bierzmowania: ostanie przed wakacjami spotkanie dla uczniów z klas VII w czwartek o 17:00, a dla klas II gimnazjum o 19:00, spotkania w kościele św. Barbary.

 2. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10 czerwca 2018r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Litania do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 2. W liturgii w tym tygodniu przypada – W poniedziałek św. Barnaby Apostoła, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

 3. Dzisiaj rocznica Pierwszej Komunii św. o godz. 9.30.

 4. Bierzmowanie młodzieży kl. III gimnazjum odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 18.30. Spowiedź św. przed bierzmowaniem w piątek od godz. 17.00

 5. Spotkanie Rady Parafialnej jutro w poniedziałek 11 czerwca godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej.

 6. Dyrektor Katolickiej Szkoły ogłasza nabór młodzieży do pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Katolickie Liceum. Oferujemy wysoki poziom kształcenia, dobrą kadrę pedagogiczną, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz możliwość rozszerzonego zakresu humanistycznego, matematyczno-fizycznego i biologiczno-chemicznego. Składanie wniosków i dostarczanie świadectw do 26 czerwca w sekretariacie szkoły. Szczegóły na plakacie. Istnieje również możliwość zapisu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W nowym roku szkolnym zostaną utworzone klasy I, II, IV, V, VI, VII i VIII, zapraszamy chętnych uczniów, więcej szczegółów w sekretariacie lub na plakacie.

 7. Zapraszamy młodzież i dorosłych rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii.

 8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Grodowca w sobotę 16 czerwca. Zapisy przed wyjściem pielgrzymki o godz. 7.30. Wyjście pielgrzymki o godz. 8.00 z kościoła św. Barbary. Koszt organizacyjny 10 zł.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

3 czerwca 2018r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy zbiórka dla potrzebujących, dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Litania do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 3. W czwartek przeżyliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości oraz za przygotowanie ołtarzy: rodzinie Kokoszka i sąsiadom oraz Akcji Katolickiej i Żywemu Różańcowi, panu Józefowi Kucharskiemu, Odnowie w Duchu Świętym i Equipes Notre Dame. Za przygotowanie liturgii ministrantom, za przygotowanie nagłośnienia panu Wiesławowi Musiałowi, Służbom porządkowym Policji i Straży Miejskiej dziękujemy za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji. Bóg zapłać.

 4. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Eucharystię wieczorną po Mszy procesja wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

 5. W liturgii w tym tygodniu w piątek przypada – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 6. Dzisiaj przeżywamy w Polsce Święto Dziękczynienia i przy tej okazji we wszystkich parafiach prowadzimy zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Świątynia ta jest Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja i odzyskanie Niepodległości. Dziękujemy za złożone ofiary.

 7. Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 czerwca o godz. 9.30. Próba dla tych dzieci w piątek o godz. 17.00, spowiedź św. w sobotę 9 czerwca o godz. 9.30.

 8. Bierzmowanie młodzieży kl. III gimnazjum odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00.

 9. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 11 czerwca godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej.

 10. Zapraszamy młodzież i dorosłych rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, które odbędą się w dniach 8-13 lipca 2018 r w Rakowicach Wielkich. Temat rekolekcji: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur SEPIOŁO znany ewangelizator oraz ks. Dominik Jezierski USA. Zapisy do 30 czerwca 2018r. w zakrystii.

 11. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny 10 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec w intencji Ojczyzny.

 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

27 maja 2018r.

 1. Dzisiaj niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

 2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 10.00; 13.00; 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Polkowic; ul. Głogowską, ul. Kard. Kominka, zakończenie procesji w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Wszystkie dzieci komunijne oraz młodsze dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów w środę po wieczornej Mszy i nabożeństwie majowym. Rodziców prosimy, aby pomogli przygotować dzieciom płatki kwiatów. Prosimy również o przygotowanie dwóch ołtarzy: tradycyjnie jeden przy krzyżu na ul. Głogowskiej (przygotowują członkowie Odnowy w Duchu Świętym, Equipes Notre Dame) oraz na skrzyżowaniu ul. Głogowskiej i ul. Kard. Kominka(przygotowują członkowie Żywego Różańca, Akcja Katolicka). Prosimy również parafian o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Dziękujemy za włączenie się w przygotowanie ołtarzy.

 3. Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się 10 czerwca.

 4. Bierzmowanie młodzieży kl. III gimnazjum odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00. Kolejna próba przed tą uroczystością odbędzie się 31.05.2018 o godz.19:00.

 5. W środę 30 maja o godz. 13.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Strażaków z okazji ich święta. O godz. 10.30 w Rynku pokaz pojazdów i sprzętu pożarniczego.

 6. Zapraszamy górników w mundurach górniczych do udziały w procesji Bożego Ciała. Spotkanie organizacyjne górników odbędzie się dzisiaj w niedzielę o godz. 17.00 w kościele Barbary.

 7. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w poniedziałek (28.05.2018) o godz. 19:15 w parafialnej kawiarence. Tematem spotkania będą gatunki literackie w Biblii.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

13 maja 2018r.

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie. Jutro wspominamy w liturgii św. Macieja Apostoła, w środę św. Andrzeja Boboli męczennika i patrona Polski. Następna niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 2. Dzisiaj w naszej parafii dzieci klas trzecich SP przystępują po raz pierwszy do Komunii św. w dwóch grupach godz. 9.00- pierwsza grupa i o godz. 11.00 – druga grupa. W związku z tym dla parafian Msze św. są odprawione o godz. 7.00, 8.00, 13.00dodatkowo o godz. 14.0018.00. Dokładny porządek jest podany na ogłoszeniach, prosimy wybrać sobie dogodną godzinę uczestnictwa we Mszy św., aby umożliwić dzieciom z rodzinami przeżyć uroczystość komunijną. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 3. W tzw. Białym Tygodniu dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00 do piątku włącznie z wyjątkiem poniedziałku o godz. 18.00, po której będą robione okolicznościowe indywidualne i klasowe zdjęcia dzieci. W poniedziałek Msza św. i intencja parafialna wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 17.00. W sobotę dzieci komunijne jadą na pielgrzymkę na Jasną Górę.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. w niedziele o godz. 17.30.

 5. Zapraszamy również na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wyjazd w sobotę o godz. 4.00 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy w zakrystii.

 6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

06 maja 2018r.

 1. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Po Msza św. zbiórka dla osób najbardziej potrzebujących, dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. w święta i niedziele o godz. 17.30.

 3. Dyrektor Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do Katolickiego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. W przedszkolu jest prowadzona „zerówka”. Rozpoczęła się również rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz zapisy dzieci do pozostałych klas szkoły podstawowej. Więcej informacji można uzyskać na plakacie oraz w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.30. Tel. 76/742 27 32.

 4. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 5. W przyszłą niedzielę 13 maja 2018 r. w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci przystąpią w dwóch grupach o godz. 9.00 i 11.00. Ponieważ kościół św. Michała jest jeszcze w remoncie, dlatego wszystkie Msze muszą być odprawione w kościele św. Barbary. W związku tym nastąpi zmiana organizacji Mszy św. prosimy parafian o wyrozumiałość i dostosowanie się do zmienionego porządku. Dla parafian Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.00, 13.00dodatkowo o godz. 14.0018.00. Dokładny porządek jest podany na ogłoszeniach, prosimy wybrać sobie dogodną godzinę uczestnictwa we Mszy św., aby umożliwić dzieciom z rodzinami przeżyć uroczystość komunijną. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Porządek Mszy św.


Niedziela 13 maja 2018 r.

7.00

Msza św. parafialna

8.00

Msza św. parafialna

9.00

Pierwsza Komunia św. – grupa I

11.00

Pierwsza Komunia św. – grupa II

13.00

Msza św. parafialna

14.00

Msza św. parafialna

17.30

Nabożeństwo Majowe

18.00

Msza św. parafialna

Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

Trwają prace budowlane

Kościół Św. Barbary

7:00, 8:00, 10:45,

12:00, 13:00, 19:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

9:00, 19:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2018 © Informatyk Polkowice · Wszelkie Prawa Zastrzeżone