Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

19 maja 2019r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty oraz na budowę naszej szkoły. Można nabyć cegiełki na budowę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, również tym którzy przekazują środki pieniężne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 4. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem maryjnym. Nabożeństwo jest przeznaczone szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, dlatego zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

 5. Próby liturgiczne dla uczniów kl. VIII SP i III gimnazjum, którzy 28 maja przyjmą sakrament bierzmowania odbędą się w następującym porządku:
  A) we wtorek godz. 17.00 w kościele św. Barbary
  B) w czwartek godz. 16.30 w kościele św. Barbary
  OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

 6. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę do Wilna w dniach 5-9 sierpnia 2019r. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

 7. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej. Drzwi otwarte do zwiedzania i zapoznania się ze szkołą odbędą się 2 i 9 czerwca 2019 r.

 8. Informujemy, że będzie prowadzony nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Planujemy otworzyć dwa oddziały klas pierwszych – jedną dla kandydatów po 3 klasie gimnazjum i jedną dla kandydatów po 8 klasie szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, więcej informacji na ulotkach, które znajdują się na stolikach gazetami oraz stronie internetowej szkoły.

 9. Z okazji Święta Strażaka w piątek o godz. 13.00 zapraszamy na Mszę św. do kościoła św. Barbary.

 10. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka na wrocławskie Hospicjum dla chorych dzieci. Dr Krzysztof SZMYD zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe wrocławskiego Hospicjum, które prowadzi opiekę domową nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z terenu naszego województwa. Obecnie korzysta z niego 120 dzieci i jest ono jednym z największych hospicjów dziecięcych w kraju. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona taka zbiórka.

 11. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

12 maja 2019r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Święto Świętego Macieja Apostoła, w czwartek Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 3. W poniedziałek od godziny 16 w kancelarii oraz kawiarence odbędzie się egzamin dla uczniów z klas III gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Egzamin dla uczniów klas VIII odbędzie się we wtorek również od godziny 16.00

 4. W czwartek 16 maja o godz. 16.30 w kościele Świętej Barbary odbędzie się próba liturgiczna dla młodzieży z klas VIII i III gimnazjum, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.

 5. Grupa pierwsza pieszej pielgrzymki legnickiej zaprasza na spotkanie majowe, które odbędzie się w sobotę, 18 maja, w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Polkowicach. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18.00 w kościele Św. Barbary, później wspólna modlitwa litanii loretańskiej oraz spotkanie przy herbacie i ciastku. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki.

 6. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę do Wilna w dniach 5-9 sierpnia 2019r. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 7. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej.

 8. Informujemy, że będzie prowadzony nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Planujemy otworzyć dwa oddziały klas pierwszych – jedną dla kandydatów po 3 klasie gimnazjum i jedną dla kandydatów po 8 klasie szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, więcej informacji na ulotkach, które znajdują się na stolikach gazetami oraz stronie internetowej szkoły.

 9. Stowarzyszenie Pro Familia w Polkowicach zaprasza na rekolekcje małżeńskie, które odbędą się w Zaborówcu w terminie 17-19 maja 2019 r. Temat rekolekcji: „Miłość zwycięża wszystko”. Prowadzący: Ks. Radosław Rafał. Koszt udziału małżeństwa wynosi 350 zł. Zapisy tylko do poniedziałku na e-mail: profamilia.polkowice@interia.pl lub pod numerem telefonu 798 272 171. Więcej informacji na stronie internetowej: www.profamilia.polkowice.pl

 10. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

5 maja 2019r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława Biskupa i męczennika.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 3. Dzisiaj o godz. 11.00, dzieci klas III, w kościele św. Barbary przystępują do pierwszej Komunii św. Dlatego wszystkie Msze św. oprócz godz. 18.00 są odprawiane w kościele św. Michała. Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 13.00, w kościele św. Michała. Dzieci komunijne w białym tygodniu przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła św. Barbary. Natomiast Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będą odprawiane w kościele św. Michała.

 4. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę do Wilna w dniach 5-9 sierpnia 2019r. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 5. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej.

 6. Informujemy, że będzie prowadzony nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. Planujemy otworzyć dwa oddziały klas pierwszych – jedną dla kandydatów po 3 klasie gimnazjum i jedną dla kandydatów po 8 klasie szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, więcej informacji na ulotkach, które znajdują się na stolikach gazetami oraz stronie internetowej szkoły.

 7. Stowarzyszenie Pro Familia w Polkowicach zaprasza na rekolekcje małżeńskie, które odbędą się w Zaborówcu w terminie 17-19 maja 2019 r. Temat rekolekcji: „Miłość zwycięża wszystko”. Prowadzący: Ks. Radosław Rafał. Koszt udziału małżeństwa wynosi 350 zł. Zapisy na e-mail: profamilia.polkowice@interia.pl lub pod numerem telefonu 798 272 171. Więcej informacji na stronie internetowej: www.profamilia.polkowice.pl

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

28 kwietnia 2019r.

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godzinie 15.00 do kościoła św. Barbary na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek św. Wojciecha, w czwartek św. Atanazego.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od środy w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedzielę i święta o godz. 17.30.

 3. Starosta Polkowicki oraz Burmistrz Polkowic zapraszają 2 maja na obchody Święta Flagi. W programie o godz. 12.00 w Rynku uroczyste podniesienie flagi w asyście kompanii honorowej wojska, Orkiestry ZG Rudna oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele św. Barbary. Dla wszystkich uczestników przewidziane są śpiewniki. Serdecznie zapraszamy.

 4. Natomiast 3 maja po Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła św. Michała na koncert fortepianowy.

 5. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze św. są w następującym porządku w kościele św. Michała o godz. 7.00; 12.00 oraz w kościele św. Barbary o godz. 8.00; 9.30; 10.45; 13.00.

 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Barbary po Mszy św. o godz. 13.00 przez całą noc do godz. 7.00 w sobotę.

 7. W przyszłą niedzielę 5 maja dzieci klas III przystąpią do pierwszej Komunii św. o godz. 11.00 w kościele św. Barbary. Dlatego wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Michała. Zmiana Tajemnic Różańca św. przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele św. Michała.

 8. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę do Wilna w dniach 5-9 sierpnia 2019r. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 9. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

 10. Stowarzyszenie Pro Familia w Polkowicach zaprasza na rekolekcje małżeńskie, które odbędą się w Zaborówcu w terminie 17-19 maja 2019 r. Temat rekolekcji: „Miłość zwycięża wszystko”. Prowadzący: Ks. Radosław Rafał – kapłan Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Koszt udziału małżeństwa wynosi 350 zł. (koszt obejmuje 2 noclegi i całodzienne wyżywienie). Zapisy na e-mail: profamilia.polkowice@interia.pl lub pod numerem telefonu 798 272 171. Więcej informacji na stronie internetowej: www.profamilia.polkowice.pl

 11. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

21 kwietnia 2019r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj przeżywamy największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim Parafianom oraz gościom przybyłym na święta do naszej parafii, serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego. Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego oświeca trudne sytuacje w życiu codziennym i będzie nadzieją na przyszłość. Przekazujemy życzenia także chorym i cierpiącym, którzy pozostają w domach lub szpitalach. Niech Jezus obdarzy ich szczególną łaską udziału w Jego cierpieniu i zmartwychwstaniu.

 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim ministrantom i całej służbie ołtarza na czele z ks. Marcinem i Mateuszem Palczakiem, za przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego. Chórowi pod dyrekcją p. Marka Stańczyszyna za prowadzenie śpiewów podczas celebracji liturgicznych. Dziękujemy górnikom, którzy w strojach górniczych brali udział w adoracji przy Grobie Pańskim. Bóg Zapłać. Dziękujemy również parafianom za złożone ofiary dla osób potrzebujących pomocy.

 3. Jutro drugi dzień świąt. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.

 4. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00
  w kościele św. Barbary odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału. W tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i w ten sposób przygotujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego.

 5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty w naszej parafii oraz budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 6. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę do Wilna w dniach 5-9 sierpnia 2019r. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 7. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły.

 8. Koło Radia Maryja organizuje 28 kwietnia pielgrzymkę do Łagiewnik w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapisy w parafii matko Bożej Królowej Polski.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

14 kwietnia 2019r. Niedziela Palmowa

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj przypada Niedziela Męki Pańskiej, która przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.00.

 2. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze legnickiej będzie odprawiona będzie Msza św., podczas której Biskup Legnicki Zbigniew KIERNIKOWSKI pobłogosławi oleje używane do sakramentu chrztu, bierzmowania, chorych oraz krzyżmo służące do namaszczenia podczas święceń kapłańskich. Kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. wiernych a szczególnie ministrantów.

 3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne Mszą św. o godz. 18.00. Jest to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00. Na zakończenie adoracji Liturgia Godzin – tzw. Kompleta – modlitwa na zakończenie dnia.

 4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jutrznia o godz. 8.00. i adoracja przez cały dzień. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wieczorną Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Gorzkie Żale o godz. 21.00, o godz. 23.30 – modlitwa na zakończenie dnia.

 5. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Jutrznia o godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.30 – 14.00 co pół godziny. Święcenie pokarmów na Polkowicach Dolnych o godz. 12.00 przy nowym Krzyżu ustawionym na parkingu przy ul. Przemkowskiej i Makowej.

 6. Podczas święcenia pokarmów będzie prowadzona zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbiórkę żywności będziemy prowadzić również w tygodniu, żywność można składać na plebani. Dziękujemy za złożone dary. Wiele osób korzysta z tej pomocy. Bóg zapłać.

 7. Wigilię Paschalną w sobotę rozpoczniemy o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy świece do ceremonii odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 24.00. W niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 8. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły.

 9. Próba dla dzieci komunijnych we wtorek godz. 16.00 w kościele św. Barbary.

 10. Świece Caritas są w zakrystii są już w cenie 10 zł. Pieniądze są przeznaczone na działalność Caritasu.

 11. Informujemy młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, że termin egzaminu ulega zmianie i odbędzie się 13 i 14 maja 2019r. Szczegóły zostaną podane po świętach.

 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do kina w Polkowicach na film „MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”, który opowiada historię św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dzięki Polkowickiemu Centrum Animacji, dodatkowa emisja dla naszych parafian będzie 17 kwietnia o godz. 19.00. Zapisy na ten seans w zakrystii. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców do obejrzenia tego filmu. Szczegóły na plakacie.

7 kwietnia 2019r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Robert DERĘGOWSKI z Kolska. Zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek, we wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00; 9.00; 18.00. Spowiedź św. jest zaplanowana we wtorek 8.30-10.00 oraz 15.00 19.00. W tym samym czasie rekolekcje mają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Spotkania dla dzieci w kościele św. Michała. Prosimy parafian o zaplanowanie sobie czasu na rekolekcje. Plan rekolekcji w gablocie ogłoszeń.

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00; W przyszły piątek 12 kwietnia zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 do kościoła św. Michała. Z kolei po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła św. Barbary wyruszy Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta do parafii Matki Bożej Królowej Polski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W przyszły piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Polkowic do Grodowca, trasa liczy 42 km. Msza św. dla tych osób w piątek godz. 21.00, szczegółowe informacje na plakacie.

 3. Zapraszamy górników dzisiaj o godz. 14.00 do kościoła św. Michała na spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem Triduum Paschalnego.

 4. Dziś po raz ostatni o godz. 15.00 przy kościele św. Barbary młodzież z KSM-u będzie prowadzić modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.

 5. Przyszła niedziela otwiera obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 10.45. Liturgia rozpocznie się w kościele św. Michała pobłogosławieniem gałązek palmowych. W procesji z palmami przejdziemy przez Rynek na Eucharystię, do kościoła św. Barbary. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

 6. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły.

 7. Świece Caritas są w zakrystii są już w cenie 10 zł. Pieniądze są przeznaczone na działalność Caritasu.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem o św. Ignacym Loyola założycielu Jezuitów – żołnierzu, grzeszniku i wielkim świętym. Zapraszamy na film „MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”, który opowiada historię św. Siostry Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Dzięki zaangażowaniu Polkowickiego Centrum Animacji, film ten będzie wyświetlany w polkowickim kinie w dniach 11-14 kwietnia. Dodatkowa specjalna prezentacja filmu dla naszych parafian odbędzie się 17 kwietnia o godz. 19.00. Zapisy na ten seans w zakrystii. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców a także uczniów szkół polkowickich do obejrzenia tego filmu. Szczegóły na plakacie.

31 marca 2019r.

 1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu (LAETARE)

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci w kościele św. Michała oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

 3. Od poniedziałku do niedzieli o godz. 15.00 przy kościele św. Barbary młodzież z KSM-u będzie prowadzić modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.

 4. Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 5. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dzieła Pomocy dla Czyśćca po Mszy św. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie po adoracji w kawiarence.

 6. We wtorek o godz. 16.00 pierwsza próba dla dzieci komunijnych.

 7. Zapraszamy górników w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 do kościoła św. Michała na spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem liturgii oraz adoracją Najświętszego Sakramentu w okresie Triduum Paschalnego.

 8. W czwartek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w kościele św. Barbary kl. VI godz. 19.00.

 9. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. od godz. 17.00, odwiedzimy chorych w ustalonym porządku. Zapraszamy na adorację, która będzie prowadzona w każdy pierwszy piątek miesiąca i będzie trwać 24 godziny. Rozpoczynamy adorację piątek po Mszy św. o godz. 9.00 a zakończymy w sobotę o godz. 7.00. Adoracja będzie trwać nieustannie w milczeniu całą noc. Zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego sakramentu szczególnie w czasie nocnym.

 10. Informujemy mieszkańców Polkowic, że trwa rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej www.kpp-polkowice.pl

 11. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły.

 12. Świece Caritas są już w zakrystii w cenie 10 zł. Pieniądze są przeznaczone na działalność Caritasu.

 13. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” bardzo doby artykuł o cierpieniu Chrystusa – „Zerwij z grzechem nie z Kościołem” oraz wspomnienia o św. Janie Pawle II w rocznicę jego odejścia do Domu Ojca. W Tygodniku „Niedziela” zapowiedź filmu „MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”. Film opowiada historię św. Siostry Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Dzięki zaangażowaniu Polkowickiego Centrum Animacji, film ten będzie wyświetlany w polkowickim kinie w dniach 11-14 kwietnia. Dodatkowa specjalna prezentacja filmu dla naszych parafian odbędzie się 17 kwietnia o godz. 19.00. Zapisy na ten seans w zakrystii. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców a także uczniów szkół polkowickich do obejrzenia tego filmu. Szczegóły na plakacie.

 14. Stowarzyszenie Chorych na Cukrzycę zaprasza na spotkanie 2.04.2019r. o godz. 16.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej.

24 marca 2019r.

 1. Dzisiaj gościmy ks. Bazylego Żyńskiego z Ukrainy z parafii Lityn na Podolu, ks. Bazyli mówił kazania oraz po Mszy św. przeprowadzi zbiórkę na cele swojej parafii. Prosimy parafian o wsparcie dla parafii na Ukrainie. Bóg zapłać.

 2. Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 3. W liturgii jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia, zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 4. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci w kościele św. Michała oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

 5. W czwartek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, godz. 17.00 – kl. VIII w kościele św. Barbary, 19.00 – kl. III gimnazjum.

 6. W czwartek o godz. 17.00 w kościele św. Michała odbędzie się próba Misterium Męki Pańskiej, serdecznie zapraszamy osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie Misterium.

 7. Informujemy mieszkańców Polkowic, że trwa jeszcze rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola dla dzieci 3 letnich oraz do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej www.kpp-polkowice.pl Na stoliku z gazetami znajdują się informatory o naborze dzieci do przedszkola.

 8. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do pierwszej klasy Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły. Informujemy równocześnie, że będą prowadzone przyjęcia uczniów do wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej oraz do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego.

 9. Dzisiaj po raz pierwszy w Polkowicach odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.45 w kościele św. Barbary. O godz. 12.00 Marsz wyruszy z Rynku i przejdzie ulicami Polkowic do Centralnego Parku Zabaw. Hasło Marszu brzmi „Wybierz życie, Wybierz miłość”. Zaproszenie kierujemy do rodzin, rodziców, dzieci, młodzieży, wszystkich organizacji i stowarzyszeń gminy i powiatu, dla których rodzina i życie jest największą wartością. Niech udział w tym marszu będzie wyrazem zdecydowanego poparcia dla ochrony życia i rodziny. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 10. W zakrystii są już świece Caritas w cenie 15 zł. 

 11. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

17 marca 2019r.

 1. W liturgii w tym tygodniu we wtorek obchodzimy uroczystość, wspominamy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Zbawiciela.

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00 Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 dla dzieci w kościele św. Michała oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary pieniężne oraz tym osobom, które przesyłają środki na konto parafialne. Bóg zapłać.

 4. Informujemy mieszkańców Polkowic, że trwa jeszcze rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola dla dzieci 3 letnich oraz do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej www.kpp-polkowice.pl Na stoliku z gazetami znajdują się informatory o naborze dzieci do przedszkola.

 5. Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 6. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wszystkich klas na adorację Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dzisiaj o godz. 19.00. Natomiast w czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów kl. VIII w kościele św. Barbary.

 7. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w sobotę 23 marca o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w Polkowicach na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.45 w kościele św. Barbary. O godz. 12.00 Marsz wyruszy z Rynku i przejdzie ulicami Polkowic do Centralnego Parku Zabaw. Hasło Marszu brzmi „Wybierz życie, Wybierz miłość”. Zaproszenie kierujemy do rodzin, rodziców, dzieci, młodzieży, wszystkich organizacji i stowarzyszeń gminy i powiatu, dla których rodzina i życie jest największą wartością. Niech udział w tym marszu będzie wyrazem zdecydowanego poparcia dla ochrony życia i rodziny. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2019 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer