Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

22 kwietnia 2018r.

 1. Dzisiaj czwarta niedziela wielkanocna.

 2. Dyrektor Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do Katolickiego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. W przedszkolu jest prowadzona „zerówka”. Rozpoczęła się również rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz zapisy dzieci do pozostałych klas szkoły podstawowej. Więcej informacji można uzyskać na plakacie oraz w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.30. Tel. 76/742 27 32.

 3. Zakończyliśmy zapisy na przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie 23.04.2018 (poniedziałek) na godz. 19:00. Natomiast rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie 24.04.2018 (wtorek) również o 19:00. Spotkania odbędą się w kościele św. Barbary.

 4. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum 26.04.2018 (środa) o 19:00 w kościele św. Barbary. Prosimy zabrać ze sobą długopisy i zeszyty.

 5. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 z okazji 25–lecia kapłaństwa ks. Czesława LENCZUKA. Ks. Czesław był ministrantem w naszej parafii, w 1984 r. wstąpił do zgromadzenia Salezjanów, seminarium ukończył w Kenii. Święcenie kapłańskie przyjął w 1993 r. w Lusace w Zambii. Ponad 20 lat pracował w Afryce obecnie studiuje w Rzymie. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną.

 6. Nauki przedmałżeńskie dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj (niedziela) o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

 7. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejne nabożeństwo poświęcone darom Ducha Świętego. Na najbliższym spotkaniu chcemy wołać szczególnie o Boży dar męstwa. Zapraszamy 28.03.2018 (sobota) o godz. 19:00 do kościoła św. Barbary.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 woluntariusze będą prowadzić zbiórkę na Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, która działa na terenie dolnego śląska od 10 lat. Fundacja Opiekujemy się 60 nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi w ich domach- tam gdzie czują się najbezpieczniej. Codziennie zespół medyczny przyjeżdża do domów dzieci i tam się nimi opiekuje. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i psychologowie wpierają dzieci w codziennych trudnościach, podają leki przeciwbólowe, rehabilitują. Wolontariusze dzisiaj w żółtych koszulkach będą kwestowali w ramach akcji Pola Nadziei, która ma na celu szerzenie wiedzy na temat wolontariatu oraz pozyskiwania środków na opiekę paliatywną.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

15 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna. Przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty kościoła św. Michała, można nabyć cegiełki na budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 2. Przeżywamy tzw. Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy narodowego czytania Biblii serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00 do kościoła św. Barbary na poznawanie Listu do Rzymian. Zachęcamy, by zabrać ze sobą Pismo święte.

 3. W ramach Tygodnia Biblijnego rozpoczynamy cykliczne spotkania biblijne, które mają służyć lepszemu poznawaniu słowa Bożego. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w poniedziałek (16.04.2018) o godz. 19:00 do parafialnej kawiarenki.

 4. Dyrektor Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że trwa rekrutacja dzieci do Katolickiego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. W przedszkolu jest prowadzona „zerówka”. Rozpoczęła się również rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz zapisy dzieci do pozostałych klas szkoły podstawowej. Więcej informacji można uzyskać na plakacie oraz w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.30. Tel. 76/742 27 32.

 5. Zakończyliśmy zapisy na przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie 23.04.2018 na godz. 19:00. Natomiast rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie 24.04.2018 (wtorek) również o 19:00. Spotkania odbędą się w kościele św. Barbary.

 6. Nauki przedmałżeńskie dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj (niedziela) o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

 7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

1 kwietnia 2016r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. W liturgii Kościoła dzisiaj przeżywamy największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim Parafianom oraz gościom przybyłym na święta do naszej parafii, serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego. Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego oświeca trudne sytuacje w życiu codziennym i będzie nadzieją na przyszłość. Przekazujemy życzenia także chorym i cierpiącym, którzy pozostają w domach lub szpitalach. Niech Jezus obdarzy ich szczególną łaską udziału w Jego cierpieniu i zmartwychwstaniu.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim ministrantom i całej służbie ołtarza, za przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego. Chórowi pod dyrekcją p. Marka Stańczyszyna za prowadzenie śpiewów podczas celebracji liturgicznych. Dziękujemy górnikom, którzy w strojach górniczych brali udział w adoracji przy Grobie Pańskim. Bóg Zapłać. Dziękujemy również parafianom za złożone ofiary dla osób potrzebujących pomocy.
  3. Jutro drugi dzień świąt. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.
  4. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00
   w kościele św. Barbary odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału. W tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i w ten sposób przygotujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego.
  5. Dyrektor Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci do Katolickiego Przedszkola na rok szkolny 2018/2019. W przedszkolu jest prowadzona „zerówka”. Rozpoczęła się również rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz zapisy dzieci do pozostałych klas szkoły podstawowej. Więcej informacji można uzyskać na plakacie oraz w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.30. Tel. 76/742 27 32.
  6. Zmiana Tajemnic Różańca św. w przyszłą niedzielę 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00.
  7. Nauki przedmałżeńskie dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa 8 kwietnia wyjątkowo o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
  8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

25 marca 2018 r.

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj przypada Niedziela Męki Pańskiej, która przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.00.
 3. Nauki przedmałżeńskie dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, dzisiaj godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 4. W zakrystii można nabyć świece świąteczne Caritasu „Paschaliki” na stół świąteczny w cenie 6 zł. Pieniądze są przeznaczone na cele Caritasu.
 5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze legnickiej będzie odprawiona będzie Msza św., podczas której Biskup Legnicki Zbigniew KIERNIKOWSKI pobłogosławi oleje używane do sakramentu chrztu, bierzmowania, chorych oraz krzyżmo służące do namaszczenia podczas święceń kapłańskich. Kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. wiernych a szczególnie ministrantów.
 6. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne Mszą św. o godz. 18.00. Jest to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00. Na zakończenie adoracji Liturgia Godzin – tzw. Kompleta – modlitwa na zakończenie dnia.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jutrznia o godz. 8.00. i adoracja przez cały dzień. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wieczorną Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Gorzkie Żale o godz. 21.00, o godz. 23.30 – modlitwa na zakończenie dnia.
 8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Jutrznia o godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.30 – 14.00 co pół godziny. Święcenie pokarmów na Polkowicach Dolnych o godz. 12.00 przy nowym Krzyżu ustawionym na parkingu przy ul. Przemkowskiej i Makowej.
 9. Podczas święcenia pokarmów będzie prowadzona zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbiórkę żywności będziemy prowadzić również w tygodniu, żywność można składać na plebani. Dziękujemy za złożone dary. Wiele osób korzysta z tej pomocy. Bóg zapłać.
 10. Wigilię Paschalną w sobotę rozpoczniemy o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy świece do ceremonii odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 24.00. W niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
 11. Ze względu na remont kościoła św. Michała wszystkie uroczystości TRIDUUM PASCHALNE w kościele św. Barbary.
 12. Zapraszamy górnikóww stroju górniczym do udziału w adoracji przy Grobie Pańskim. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 14.00 w kościele św. Barbary.
 13. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poniedziałek, wtorek i środa godz.: 7.00; 9.00; 18.00 oraz dodatkowe spotkania w poniedziałek godz. 19.15 – dla kobiet, we wtorek godz. 19.15 dla mężczyzn, w środę godz. 19.15 dla rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych. Rekolekcje prowadzi ks. dr Leszek WORONIECKI Pallotyn. Ks. Leszek 15 lat pracował w Paryżu a obecnie pracuje w Szwajcarii na Uniwersytecie we Fryburgu. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na rekolekcje. Spowiedź jest zaplanowana we wtorek. Dokładny plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami Polkowic. Początek Mszą św. o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, zakończenie Drogi Krzyżowej w Parafii Matki Bożej Łaskawej.
 3. Dyrektor Katolickiego Przedszkola informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2018/2019. Wnioski można składać do 20 marca 2018r. Wnioski są dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej www.przedszkole.polkowice.pl Informujemy również, że od 12 marca 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Naukę mogą kontynuować również uczniowie w innych klasach w trybie przeniesienia. W czerwcu rozpocznie się rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.
 4. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwo (w niedzielę) dzisiaj godz. 19.00.
 5. Trwają zapisy na przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej. Zapisy potrwają do 08 kwietnia. Karty zgłoszeń można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Spotkanie uzupełniające dla uczniów z klas II gimnazjum nieobecnych na ostatniej katechezie: poniedziałek (19.03.2017) o 19:15 na plebanii.
 7. Kolejna katecheza dla uczniów z klas II w czwartek o 17:00, a dla klas III gimnazjum o 19:00, spotkania w kościele św. Barbary.
 8. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w intencji życia. Wydarzenie organizuje KSM naszej parafii, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejne nabożeństwo poświęcone darom Ducha Świętego. Na najbliższym spotkaniu chcemy wołać szczególnie o Boży dar rady. Zapraszamy 24.03.2018 (sobota) o godz. 19:00 do kościoła św. Barbary.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa, na Mszy nastąpi poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej.
 11. Świece wielkanocne Caritasu można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł. Pieniądze są przeznaczone na Caritas.
 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”.

11 marca 2018r.

 1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu tzw. LAETARE.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
 3. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 od jutra do środy, natomiast rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży od 18-21 marca. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
 4. Przygotowanie do bierzmowania, w związku z reformą szkolnictwa oraz wskazaniami Episkopatu Polski, od tego roku szkolnego odbywa się w klasach od VI do VIII szkoły podstawowej. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej. Zapisy potrwają do 08 kwietnia. Karty zgłoszeń można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Dyrektor Katolickiego Przedszkola informuje, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2018/2019. Wnioski można składać do 20 marca 2018r. Wnioski są dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej www.przedszkole.polkowice.pl Dzień otwarty w przedszkolu jest zaplanowany 14 marca 2018r. w godzinach 16.00 do 17.00.
 6. Informujemy również, że od 12 marca 2018 roku rozpocznie się rekrutacja do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Naukę mogą kontynuować również uczniowie w innych klasach w trybie przeniesienia. W czerwcu rozpocznie się rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.
 7. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwo dzisiaj godz. 19.00 W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższych 6-ciu miesiącach.
 8. Stowarzyszenie „Pro Familia” zaprasza na rekolekcje małżeńskie: „Akt małżeński – szansą spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”. Rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w Zaborówcu i poprowadzi je O. Ksawery KNOTZ. Szczegóły na plakacie.
 9. Od jutra tj. 12 lutego przez dwa tygodnie do 25 marca, codziennie o godzinie 15.00 przy kościele św. Barbary będziemy się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji życia. Wydarzenie organizuje KSM naszej parafii, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę 17 marca- będzie odbiór strojów komunijnych w salce na plebanii.
 11. Świece wielkanocne Caritasu można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł. Pieniądze są przeznaczone na Caritas.
 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”.

25 lutego 2018r.

 1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, odwiedzimy chorych według ustalonego porządku.
 4. W przyszłą niedzielę 4 marca o godz. 19.00 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższych 6-ciu miesiącach.
 5. Rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 są zaplanowane 12-14 marca, natomiast rekolekcje dla dorosłych i młodzieży od 18-21 marca.
 6. W czwartek 1 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.
 7. Zapraszamy serdecznie na wyjazd do Lwowa w dniach 31 maja – 4 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Marcina Kaluty.
 8. Przygotowanie do bierzmowania, w związku z reformą szkolnictwa oraz wskazaniami Episkopatu Polski, od tego roku szkolnego odbywa się w klasach od VI do VIII szkoły podstawowej. Ze względu na to rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej, które potrwają do 08 kwietnia. Karty zgłoszeń można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
 9. Spotkanie dla kandydatów z klas VII SP w czwartek (01.03.2018) o 17:00.
 10. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”.

18 lutego 2018r.

  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Biskupa Marka MENDYKA, który zgodnie z prawem kanonicznym przeprowadza wizytację. Biskup MAREK uczestniczy w Mszach św. od godz. 8.00 a o godz. 13.00 odbędzie się kanoniczne przywitanie Biskupa Marka oraz sprawozdanie proboszcza z działalności naszej parafii w okresie ostatnich 5-ciu lat. O godz. 16.00 Biskup Marek spotka się z Radą Parafialną na plebani. O godz. 17.00 Gorzkie Żale, szczególnie zapraszamy grupy modlitewne, Ruchy i Stowarzyszenia. W poniedziałek 19 lutego Biskup Marek o godz. 10.00 w Ratuszu spotka się z władzami miasta i powiatu. O godz. 11.30 odwiedzi Katolicką Szkołę Podstawową i spotka się z uczniami i nauczycielami.
 1. W liturgii Kościoła Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 w kościele św. Barbary. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj (niedziela 18 lutego) o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
 3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Dziękujemy za serdeczne i życzliwe przyjęcie w rodzinach. Spotkania „kolędowe” dają okazję duszpasterzom bliżej poznać życie religijne parafian i pełniejszy obraz parafii, jako wspólnoty wierzących. Mimo wielu trudnych spraw dostrzegamy u większości parafian żywą wiarę i poczucie odpowiedzialności za Kościół. Dziękujemy rodzicom, którzy troszczą się, aby dzieci i młodzież uczestniczyły w katechezie szkolnej. Uważamy to za jeden z najważniejszych obowiązków formacji religijnej dzieci. Dziękujemy za przyjęcie i wspólną modlitwę oraz a ofiary składane przy tej okazji, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchownego w Legnicy oraz Kurii Legnickiej. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.
 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci i „Niedzieli”.

Wizyta Biskupa Marka Mendyka

Wizytacja Kanoniczna

Biskupa Marka Mendyka

Niedziela 18.02.2018 r.

Udział Biskupa Marka w Mszach św.

13.00 – Uroczyste przywitanie Biskupa oraz Msza św. z udziałem Rady Parafialnej.

16.00 – Spotkanie z Radą Parafialną.

17.00 – Gorzkie Żale – spotkanie z grupami modlitewnymi i stowarzyszeniami.

Poniedziałek 19.02.2018 r.

10.00 – Spotkanie w Urzędzie Gminy z władzami miasta i powiatu.

11.30 – Spotkanie w Katolickiej Szkole Podstawowej.

13.00 – Spotkanie na plebani z przedstawicielami Ruchów i stowarzyszeń.

11 lutego 2018

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu rozpoczynamy Środą Popielcową Wielki Post. W środę Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 w kościele św. Barbary. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Co 5 lat biskup na mocy prawa kanonicznego odwiedza wszystkie parafie i zapoznaje się z życiem parafialnym. Biskup MAREK MENDYK w przyszłą niedzielę będzie uczestniczył w Mszach św. a o godz. 13.00 odbędzie się kanoniczne przywitanie Biskupa Marka oraz sprawozdanie proboszcza z działalności naszej parafii w okresie ostatnich 5-ciu lat. O godz. 16.00 Biskup Marek spotka się z Radą Parafialną na plebani. O godz. 17.00 Gorzkie Żale, szczególnie zapraszamy grupy modlitewne, Ruchy i Stowarzyszenia. W poniedziałek 19 lutego Biskup Marek o godz. 10.00 w Ratuszu spotka się z władzami miasta i powiatu. O godz. 11.30 odwiedzi Katolicką Szkołę Podstawową i spotka się z uczniami i nauczycielami.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 lutego o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.
 3. Dzisiaj (niedziela) o godz. 14.00 na plebani odbędzie się spotkanie organizacyjne z przewodnikiem ks. Romanem MAZUREM dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zapraszamy pielgrzymów.
 4. Organizowany jest wyjazd do Lwowaw dniach 31.05-3.06.2018r. Zapisy w zakrystii.
 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci i „Niedzieli”.
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu zakończymy Wizytę Duszpasterską”. Porządek „Kolędy” jest następujący:
 DATA  ULICA
 11.02.2018

Niedziela

Kmicica 18, 20, 22,24, 26, 28, 30, 32, 34
 12.02.2018

Poniedziałek

Kmicica 36, 38, 40, 42, Skrzetuskiego 1, 3, 5, 7
13.02.2018

Wtorek

Skrzetuskiego 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31
14.02.2018

Środa

Nie ma „Kolędy” – Środa Popielcowa
 15.02.2018

Czwartek

Skrzetuskiego 33, 35, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20
16.02.2018

Piątek

Skrzetuskiego 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, Krótka 1, Spółdzielcza 1, 4

Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00, 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45

12:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2018 © Informatyk Polkowice · Wszelkie Prawa Zastrzeżone