Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

18 listopada 2018r.

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Następna niedziela- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią w Roku Liturgicznym.

 2. Z racji przypadającego dziś wspomnienia błKaroliny Kózkówny, KSM zaprasza dziś na godz. 15.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 3. W przyszłą niedzielę z okazji Uroczystości Chrystusa Króla, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Eucharystia, konferencja oraz spotkanie w parafialnej kawiarence od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich członków Odnowy oraz chętnych parafian.

 4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 27 listopada (wtorek) godz. 19.00 na plebani. Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej.

 5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 6. W dniach od 11 do 25 listopada w ramach zbiórki „Polak z sercem” organizowana jest zbiórka artykułów z długim terminem ważności dla młodych Polaków z Białorusi i Ukrainy. Dary można składać na plebanii.

 7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remont kościoła oraz budowę naszej szkoły, można nabyć cegiełki na budowę szkoły. Dziękujemy za złożone ofiary, Bóg zapłać.

 8. Nauka przedmałżeńskie dla narzeczonych dzisiaj o godz. 19.00.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

11 listopada 2018r.

 1. Dzisiaj obchodzimy 100. Rocznicę odzyskania niepodległości Ojczyzny. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 13.00. Jest to szczególna okazja, aby dziękować Bogu za dar wolności oraz okazja do modlitwy za tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Górników zapraszamy w strojach górniczych.

 2. Rozstrzygnięcie Konkursu wiersza i pieśni patriotyczno-religijnej i wręczenie nagród i dyplomów dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Pro Familia za przygotowanie Konkursu, osobom, które brały udział w komisjach jury oceniając prezentowane utwory. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w Konkursie.

 3. Rozstrzygnięcie Konkursu na najładniejszy różaniec i wręczenie nagród dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:45.

 4. Dzisiaj swoje patronalne święto, imieniny obchodzi ks. Marcin. Życzmy mu wielu łask Bożych i darów potrzebnych w posłudze kapłańskiej.

 5. Modlitwy wypominkowe w dni powszednie będą prowadzone po wieczornej Mszy św. zgodnie z planem podanym na kartkach. W niedzielę czyli dzisiaj modlitwy wypominkowe o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w dniu kiedy będą modlitwy za naszych zmarłych, najbliższe osoby z rodziny uczestniczyły we Mszy św. i przyjęły Komunię św. W tych dniach możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.

 6. Spotkanie Stowarzyszenia Akcji Katolickiej 15 listopada w czwartek godz. 19.00 na plebani. Zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.

 7. Dzisiaj w niedzielę 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości Burmistrz Polkowic zaprasza na koncert pt. „Tożsamość”. O godz. 18.00 w polkowickim kinie wystąpi słynne trio akordeonowe – MOTION TRIO. Serdecznie zapraszamy.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

04 listopada 2018r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek rocznica poświęcenia Bazyli Laterańskiej.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza rodziców z dziećmi na adorację o godz. 15.00.

 3. Po Mszy św. zbiórka do puszki dla rodzina najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 4. Dnia 9 listopada 2018 roku w piątek o godzinie 16:00 w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej odbędzie się Konkurs wiersza i pieśni patriotyczno-religijnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie.

 5. Modlitwy wypominkowe będą prowadzone po wieczornej Mszy św. zgodnie z planem podanym na kartkach. Zachęcamy, aby w dniu kiedy będą modlitwy za naszych zmarłych, najbliższe osoby z rodziny uczestniczyły we Mszy św. i przyjęły Komunię św. W tych dniach możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.

 6. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych, spotkanie formacyjne dla uczniów klas VI, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek 5.11.2018r. o godz. 17 w kawiarence.

 7. W związku ze zbliżającym się świętem 100- lecia odzyskania niepodległości, w przyszłą niedzielę młodzież z KSM-u, będzie rozprowadzać flagi narodowe. W każdym polskim domu niech znajdzie się symbol naszego przywiązania do Ojczyzny.

 8. Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada zapraszamy na Uroczystą Mszę św. o godz. 13.00 do kościoła św. Barbary. Jest to szczególna okazja, aby dziękować Bogu za dar wolności oraz okazja do modlitwy za tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Górników zapraszamy w strojach górniczych.

 9. W przyszłą niedzielę 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości Burmistrz Polkowic zaprasza na koncert pt. „Tożsamość”. O godz. 18.00 w polkowickim kinie wystąpi słynne trio akordeonowe – MOTION TRIO. Serdecznie zapraszamy.

 10. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

21 października 2018r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Pawła II.

 2. Tydzień temu obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji prowadzono zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Parafianie złożyli łącznie kwotę 2450 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remont kościoła i budowę szkoły. Można nabyć cegiełki na budowę. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 4. Dzisiaj jak w latach ubiegłych rozprowadzane są kremówki papieskie – dochód z kremówek zasili fundusz ministrancki. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki. W najbliższy czwartek zapraszamy kl. VIII oraz kl. III gimnazjum. Klasa VIII będzie miała swoje spotkanie w kawiarence.

 6. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj 21 października o godz. 19.00 w salce katechetycznej. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują ślub w najbliższym roku.

 7. Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej odbędzie się Konkurs wiersza i pieśni patriotyczno-religijnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zgłoszenia można składać do 31 października 2018 r. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie.

 8. Zbliżają się święta Wszystkich świętych oraz modlitwy wspominkowe za zmarłych. Na stoliku z gazetami oraz w ławkach znajdują się kartki na wypominki, kartki z wypominkami składać w zakrystii.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 10. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Dlatego prosimy dla ułatwienia liczenia ministrantom, aby mężczyźni wychodzili wyjściem przy zakrystii a kobiety dwoma bocznymi wyjściami.

14 października 2018r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa, we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza Ewangelistę – na wieczornej Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się w intencji pracowników służby zdrowia, lekarzy i pielęgniarek.

 2. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski. Z tej okazji prowadzona jest zbiórka do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Dziękujemy za złożone ofiary.

 3. W przyszłą niedzielę jak w latach ubiegłych rozprowadzane będą kremówki papieskie – dochód z kremówek zasili fundusz ministrancki.

 4. W październiku zapraszamy na modlitwę różańcową: w niedzielę o godz. 17:15 w dni powszednie od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 17:00 oraz dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy Świętej.

 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki w następującym porządku: w I czwartek kl. VI – godz. 19:00, w II czwartek kl. VII – godz. 19:00; w III i IV czwartek miesiąca kl. VIII – godz. 17:00; w III i IV czwartek miesiąca kl. III gimnazjum – godz. 19.00. W najbliższy czwartek zapraszamy kl. VIII oraz kl. III gimnazjum.

 6. W każdy czwarty wtorek miesiąca po wieczornej Eucharystii odbywać się będą spotkania Kręgu Biblijnego. Na pierwsze takie spotkanie w tym roku zapraszamy 23 października 2018 roku do salki parafialnej.

 7. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj 14 października o godz. 19.00 w salce katechetycznej. W naukach powinni wziąć udział osoby, które planują ślub w najbliższym roku.

 8. Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej odbędzie się Konkurs wiersza i pieśni patriotyczno-religijnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zgłoszenia można składać do 31 października 2018 r. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

30 września 2018r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00, odwiedzimy chorych w wyznaczonych godzinach, ks. Marcin odwiedzi chorych w drugą sobotę.

 2. W październiku zapraszamy na modlitwę różańcową: w niedzielę o godz. 17.15 w dni powszednie od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.

 3. Spotkanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych odbędzie się w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w kawiarence.

 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki w następującym porządku: w pierwszy czwartek kl. VI – godz. 19.00, w drugi czwartek kl. VII – godz. 19.00; W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie młodzież klas VI. Prosimy, aby na spotkanie kandydaci przyszli wraz z rodzicami.

 5. W sobotę 6 października wyjazd na pielgrzymkę do Krzeszowa o godz. 8.00
  z parkingu przy cmentarzu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 6. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczną się 7 października o godz. 19.00. W naukach powinni wziąć udział osoby, które planują ślub w najbliższym roku.

 7. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji i Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 8. Pragniemy poinformować parafian, że w związku z ukończeniem kadencji funkcji dziekana w dekanacie Polkowice, Biskup Zbigniew Kiernikowski z dniem 30 września odwołał proboszcza ks. Jarosława Święcickiego z funkcji dziekana. Biskup wyraża podziękowanie za dotychczasową posługę wobec prezbiterów dekanatu Polkowice oraz troskę o dobro Kościoła. Nowym dziekanem został ustanowiony z dniem 1 października ks. Marek Pluskota – proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

23 września 2018r.

 1. W liturgii w tygodniu wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława.

 2. W sobotę przypada wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu odpust w naszej parafii. Trwa jeszcze remont kościoła św. Michała, dlatego zapraszamy na Mszę św. odpustową w sobotę o godz. 18.00 do kościoła św. Barbary.

 3. Rozpoczęliśmy rok szkolny. Przypominamy, że dzieci młodsze przychodzą na Mszę św. w niedzielę o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00.

 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki w następującym porządku: w pierwszy czwartek kl. VI – godz. 19.00, w drugi czwartek kl. VII – godz. 19.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. VIII – godz. 17.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. III gimnazjum – godz. 19.00. W najbliższy czwartek zapraszamy kl. VIII oraz kl. III gimnazjum.

 5. W dniu 6 października organizujemy wyjazd do Krzeszowa na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

 6. W dniach 29-30 września tj. w sobotę i niedzielę zapraszamy na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w Legnicy. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń.

 7. Nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpoczną się 7 października o godz. 19.00. W naukach powinni wziąć udział osoby, które planują ślub w najbliższym roku.

 8. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji i Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 9. Zarząd Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Polkowicach zaprasza w dniu 28.09.2018 o godz. 10.00 do Sali kinowej na wybory do Zarządu. Prosimy Członków Związku o liczne udział w wyborach.

 10. Zarząd Stowarzyszenia Chorych na Cukrzycę zaprasza25 września godz. 16.00 na spotkanie z dr Ireną Szykowną, po wykładzie indywidualne konsultacje lekarskie. Spotkanie w Ośrodku Pomocy Społecznej.

 11. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

16 września 2018r

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i Polski, w czwartek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, w piątek św. Mateusza Apostoła.

 2. Rozpoczęliśmy rok szkolny. Przypominamy, że dzieci młodsze przychodzą na Mszę św. w niedzielę o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00.

 3. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Pierwsza Komunia św. dla dzieci Kl. III w naszej parafii odbędzie się 5 maja 2019r. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dzieci, na spotkaniu z rodzicami.

 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się w czwartki w następującym porządku: w pierwszy czwartek kl. VI – godz. 19.00, w drugi czwartek kl. VII – godz. 19.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. VIII – godz. 17.00; w trzeci i czwarty czwartek miesiąca kl. III gimnazjum – godz. 19.00. W najbliższy czwartek zapraszamy kl. VIII oraz kl. III gimnazjum.

 1. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o godz. 17.30 w salce na plebani.

 2. W dniu 6 października organizujemy wyjazd do Krzeszowa na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

 3. Spotkanie Stowarzyszenia Pro Familia odbędzie się we wtorek godz. 19.00 na plebani.

 4. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji i Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 5. Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na Festiwal Muzyki Organowej 
  i Kameralnej „Errantia Musica”. Festiwal odbędzie się w polkowickim kinie 
  w dniach 22-23 września 2018 r. W tym roku wystąpią duet akordeonowy Amalgais Duo, zespół gitarowy Erlendis Quartet, trio stroikowe – Reed Connection oraz zespół Jacaras.

 6. Dzisiaj przeżywamy Gminne Święto Plonów, dziękczynna Msza św. o godz. 13.00 w intencji rolników, sadowników i ogrodników.

 7. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty kościoła oraz na budowę szkoły. Można nabyć cegiełki na budowę. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 8. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

9 września 2018

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 2. W dniu 12 sierpnia biskup Stefan CICHY obchodzi Jubileusz 55 lecia święceń prezbiteratu i XX rocznicę święceń biskupich. Z tej okazji Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza na Mszę św. dziękczynną w intencji Jubilata w środę o godz. 18.00 do kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy i prosi o modlitwę w jego intencji.

 3. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 4. Rozpoczęliśmy rok szkolny. Przypominamy, że dzieci młodsze przychodzą na Mszę św. w niedzielę o godz. 10.45 a młodzież o godz. 12.00.

 5. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek o godz. 17.30 w salce na plebani.

 6. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 7. Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. Festiwal odbędzie się w polkowickim kinie w dniach 22-23 września 2018 r. W tym roku wystąpią duet akordeonowy Amalgais Duo, zspół gitarowy Erlendis Quartet, trio stroikowe – Reed Connection oraz zespół Jacaras.

 8. Zapraszamy na II Pieszą Pielgrzymkę Patriotyczną z Polkowic do Grodowca 15 września (sobota). Szczegóły o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

02 września 2018r.

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 13.00. Po Mszy św. zbiórka dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca- sakrament pokuty i pojednania od godz. 17.00.

 2. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 4. W związku z pracami przy wykończeniu budowy szkoły, zapraszamy mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych, w godzinach dopołudniowych lub po południu. Chętne osoby mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

 5. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września. Uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy na uroczystą Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 9.00, natomiast uczniów innych szkół zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie Katolickiej Szkoły przejdą na swoje zajęcia. Klasy I i II przejdą do budynku szkoły przy plebani. Z powodu przedłużonych prac wykończeniowych przy budowie nowego obiektu przy ul. Św. Sebastiana, dzieci od kl. IV do VIII oraz kl. gimnazjalne rozpoczną naukę w obiekcie Wyższej Szkoły Jana Wyżykowskiego przy ul. Skalników 6. Po Mszy św. o godz. 9.00 starsze dzieci z nauczycielami przejdą na zajęcia do Wyższej Szkoły. Po zakończeniu prac budowlanych na początku października wszyscy uczniowie przejdą do nowego obiektu Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Św. Sebastiana. Prosimy rodziców i dzieci o cierpliwość i wyrozumiałość z powodu przedłużonych prac wykończeniowych w naszej szkole. Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

 6. Na początku nowego roku szkolnego, przypominamy parafianom, że w naszej parafii rozpoczął pracę nowy wikariusz ks. Przemysław GŁUSZEK. Ks. Przemysław będzie pracował w Katolickiej Szkole oraz w Katolickim Przedszkolu. Natomiast od 25 sierpnia rozpoczął roczną praktykę duszpasterską diakon Emilian GWIŻDŻ, który będzie pracował w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w przedszkolu nr 2 i nr 3. Życzymy księżom łaski Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.

 7. Służbę Liturgiczną zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę w sobotę
  o godz. 10.00 w budynku Szkoły Katolickiej.

 8. Spotkanie scholi młodzieżowej w czwartek 6 września o godz. 17.30 w salce na plebani.

 9. Starosta Polkowicki Marek TRAMŚ zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się dzisiaj w Grodowcu. Uroczystej Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. dr Alberto WARSO Prałat Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 10. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Grecji Turcji z rejsem po Morzu Śródziemnym w dniach 28.04-5.05.2019r. Przewodnikiem jest ks. Roman Mazur, zapisy do końca września. Szczegóły i plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

 11. Zapraszamy na II Pieszą Pielgrzymkę Patriotyczną z Polkowic do Grodowca 15 września (sobota). Szczegóły o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.

 12. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Porządek Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018

9:00 Msza św. w kościele św. Barbary dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej
10:00 Kl. I-II – przejście z nauczycielami do szkoły na placu Kościelnym 2
10:00 kl. IV, V, VI, VII, VIII, kl. Gimnazjum

Przejście z nauczycielami do Wyższej Szkoły przy ul. Skalników. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia.

18:00 Msza św. – rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży innych szkół.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

Trwają prace budowlane

Kościół Św. Barbary

7:00, 8:00, 9:30, 10:45,

12:00, 13:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2018 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer