Facebook

Wspomóż nas

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ - numer KRS: 0000221535 z dopiskiem "Parafia Św. Michała Archanioła w Polkowicach".

Odwiedź nas

Facebook_logo twitterk_logo flickr_logo

yt_logo

Ogłoszenia

17.03.2019r.

 1. W liturgii w tym tygodniu we wtorek obchodzimy uroczystość, wspominamy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Zbawiciela.

 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00 Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 dla dzieci w kościele św. Michała oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty i budowę naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary pieniężne oraz tym osobom, które przesyłają środki na konto parafialne. Bóg zapłać.

 4. Informujemy mieszkańców Polkowic, że trwa jeszcze rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola dla dzieci 3 letnich oraz do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej www.kpp-polkowice.pl Na stoliku z gazetami znajdują się informatory o naborze dzieci do przedszkola.

 5. Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 6. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wszystkich klas na adorację Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dzisiaj o godz. 19.00. Natomiast w czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów kl. VIII w kościele św. Barbary.

 7. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w sobotę 23 marca o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w Polkowicach na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.45 w kościele św. Barbary. O godz. 12.00 Marsz wyruszy z Rynku i przejdzie ulicami Polkowic do Centralnego Parku Zabaw. Hasło Marszu brzmi „Wybierz życie, Wybierz miłość”. Zaproszenie kierujemy do rodzin, rodziców, dzieci, młodzieży, wszystkich organizacji i stowarzyszeń gminy i powiatu, dla których rodzina i życie jest największą wartością. Niech udział w tym marszu będzie wyrazem zdecydowanego poparcia dla ochrony życia i rodziny. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 9. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

10 marca 2019r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 dla dzieci w kościele św. Michała oraz po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

 2. Informujemy mieszkańców Polkowic, że w dniach 25 lutego do 14 marca 2019r. prowadzona jest rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola dla dzieci 3 letnich oraz do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej www.kpp-polkowice.pl Na stoliku z gazetami znajdują się informatory o naborze dzieci do przedszkola.

 3. Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. W spotkaniach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.

 4. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania kl. VII w czwartek o godz. 19.00 w kościele św. Barbary.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

24 lutego 2019r.

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca odwiedzimy chorych w wyznaczonych godzinach.

 2. Informujemy mieszkańców Polkowic, że w dniach 25 lutego do 14 marca 2019r. prowadzona jest rekrutacja do Katolickiego Publicznego Przedszkola dla dzieci 3 letnich oraz do klasy zerowej. Więcej informacji można otrzymać w sekretariacie katolickiej szkoły lub na stronie internetowej WWW.kpp-polkowice.pl Po Mszy św. ministranci rozdają informatory o naborze dzieci do przedszkola.

 3. W czwartek o godz. 19.00 w kościele św. Barbary odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII i III gimnazjum, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy rodziców.

 4. W przyszłą niedzielę 3 marca o godz. 19.00 rozpoczynają się nauki dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. W naukach powinny wziąć udział osoby, które planują sakrament małżeństwa w najbliższym roku.

 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godzinie 18:45 w salce parafialnej.

 6. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza 1 marca na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W piątek Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny oraz poległych żołnierzy . Po Mszy św. z Rynku wyruszy „Marsz Pamięci” do ronda im. Żołnierzy Wyklętych u zbiegu ulic Kard. Kominka i ul. Głogowskiej. Tam odbędzie się „Apel Pamięci”. Zapraszamy wszystkie środowiska, instytucje, organizacje i zrzeszenia, aby uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych.

 7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

10 lutego 2018r .

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – w tym dniu przypada Światowy Dzień Chorych, zapraszamy szczególnie chorych na Mszę św. o godz. 9.00 i 18.00 zostanie udzielony sakrament chorych. W czwartek wspominamy w liturgii św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy

 2. Dzisiaj (w niedzielę) 10 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Grecji – Turcji w terminie od 28 kwietnia do 5 maja bieżącego roku. Na spotkanie wszystkich pielgrzymów serdecznie zaprasza przewodnik ks. Roman MAZUR.

 3. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 oraz modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.

 4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence odbędzie się spotkanie dla kl. VI SP a w czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla kl. VII.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

03 lutego 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Agaty, w środę św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele św. Barbary oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza rodziny z dziećmi dziś o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 4. Po Mszy św. zbiórka do puszki dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 5. Spotkanie Stowarzyszenia Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 na plebani. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia oraz chętne osoby.

 6. W przyszłą sobotę odwiedzimy chorych w wyznaczonych godzinach.

 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Dziękujemy za serdeczne i życzliwe przyjęcie w rodzinach. Spotkania „kolędowe” dają okazję duszpasterzom bliżej poznać życie religijne parafian i pełniejszy obraz parafii, jako wspólnoty wierzących. Mimo wielu trudnych spraw dostrzegamy u większości parafian żywą wiarę i poczucie odpowiedzialności za Kościół. Dziękujemy szczególnie rodzicom, którzy troszczą się, aby dzieci i młodzież uczestniczyły w katechezie szkolnej. Uważamy to za jeden z najważniejszych obowiązków formacji religijnej dzieci. Dziękujemy za przyjęcie w rodzinach i wspólną modlitwę oraz za ofiary składane przy tej okazji, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchownego w Legnicy oraz Kurii Legnickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

 8. W najbliższą niedzielę, 10 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Grecji – Turcji w terminie od 28 kwietnia do 5 maja bieżącego roku. Na spotkanie wszystkich pielgrzymów serdecznie zaprasza przewodnik ks. Roman MAZUR.

 9. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza 10 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 oraz modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.

 10. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

20 stycznia 2019r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agnieszki, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek Nawrócenie św. Pawła Apostoła, w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

 2. Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym w Rakowicach Wielkich k/ Lwówka Śl., w dniach 27 stycznia do 1 lutego 2019. Rekolekcje będzie prowadził O. Jose MANIPARAMBIL z Indii. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w tych rekolekcjach, to dobry sposób na spędzenie części ferii zimowych. Zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd na rekolekcje w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

 3. Dzisiaj (w niedzielę) zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła św. Barbary o godz. 19.00.

 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na remonty oraz budowę naszej szkoły. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj oraz przekazane bankowością elektroniczną. Bóg zapłać.

 5. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę ministranci zapowiadają dzień wcześniej. Prosimy aby w „kolędzie” uczestniczyła cała rodzina. Dzieci i młodzież prosimy, aby przygotowali zeszyty z katechezy. W styczniu w okresie kolędy w dni powszednie nie będzie wieczornej Mszy św. z wyjątkiem soboty i niedzieli – będzie Msza św. o godz. 18.00. Porządek „Kolędy” jest następujący:

 

Data Ulica

20.01.2019

Niedziela

Moniuszki 12,13,14,15,16,17,18,19,20,21, 22,23

21.01.2019

Poniedziałek

Moniuszki 28,29,30,31, Paderewskiego 1,2,3, 4,5,6,7,8,9

22.01.2019

Wtorek

Paderewskiego 10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, Chopina 1,3,5

23.01.2019

Środa

 Paderewskiego 10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, Chopina 1,3,5

24.01.2019

Czwartek

Chopina 18,22,24,26,28,30,32,34,36,38, Miedziana 1, 2 (nr m. 1-11)

25.01.2019

Piątek

Miedziana 2 (nr m. 12-22), 3, 4, 5 6

26.01.2019

Sobota

Miedziana 7, 8, 9 domy jednorodzinne 11,12,15,16A/1, 17, 17B, 18A, 19, Browarna, Słowiańska

27.01.2019

Niedziela

Rynek, Kiliańskiego

28.01.2019

Poniedziałek

 Gdańska, Głogowska, Głogowska stare budownictwo

29.01.2019

Wtorek

 Chełmońskiego, Kossaka, Leśna, Pl. Piastów, Pl. Wolności, Targowa, Górna

30.01.2019

Środa

 Ogrodowa, Mała

 

13 stycznia 2019r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 2. Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym w Rakowicach Wielkich k/ Lwówka Śl., w dniach 27 stycznia do 1 lutego 2019. Rekolekcje będzie prowadził O. Jose MANIPARAMBIL z Indii. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w tych rekolekcjach, to dobry sposób na spędzenie części ferii zimowych. Zapisy w zakrystii do 22 stycznia 2019r.

 3. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę ministranci zapowiadają dzień wcześniej. Prosimy aby w „kolędzie” uczestniczyła cała rodzina. Dzieci i młodzież prosimy, aby przygotowali zeszyty z katechezy. Celem wizyty jest spotkanie mieszkańcami, wspólna modlitwa, rozmowa na tematy wiary i życia religijnego oraz błogosławieństwo rodziny i domu. Plan kolędy jest podawany w niedzielę na najbliższy tydzień. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15.30, w sobotę o godz. 14.00. W styczniu w okresie kolędy w dni powszednie nie będzie wieczornej Mszy św. z wyjątkiem soboty i niedzieli – będzie Msza św. o godz. 18.00. Porządek „Kolędy” jest następujący:

 

 

 

Data Ulica

13.01.2019

Niedziela

Kmicica 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36

14.01 2019

Poniedziałek

Kmicica 38, 40, 42, Wołodyjowskiego 1, 2, 3, 4, 5

15.01.2019

Wtorek

Wołodyjowskiego 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13
 16.01.2019

Środa

11 Lutego 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
 17.01.2019

Czwartek

11 Lutego 13,14,15,16,17,19,20,21,22, 23, 24, 25
 18.01.2019

Piątek

11 Lutego 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35, 36,37
 19.01.2019

Sobota

11 Lutego 38,39,40,41,42,43, Moniuszki 1,3, 5, 7,10,11
 20.01.2019

Niedziela

Moniuszki 12,13,14,15,16,17,18,19,20,21, 22,23

21.01.2019

Poniedziałek

Moniuszki 28,29,30,31, Paderewskiego 1,2,3, 4,5,6,7,8,9

22.01.2019

Wtorek

Paderewskiego 10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, Chopina 1,3,5

23.01.2019

Środa

Chopina 7,9,11,13,15,2,4,6,8,10,12,14,16

24.01.2019

Czwartek

Chopina 18,22,24,26,28,30,32,34,36,38, Miedziana 1, 2 (nr m. 1-11)

25.01.2019

Piątek

Miedziana 2 (nr m. 12-22), 3, 4, 5 6

26.01.2019

Sobota

Miedziana 7, 8, 9 domy jednorodzinne 11,12,15,16A/1, 17, 17B, 18A, 19, Browarna, Słowiańska

6 stycznia 2019r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienie Pańskie. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy dzisiaj (w niedzielę) o godz. 12.00 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego kolędowania. Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Odnowi oblicze ziemi”.

 2. Ministranci po Mszy św. rozprowadzają kredę i kadzidło na oznaczenie drzwi domów imionami trzech mędrców Kacper Melchior Baltazar, jako znak naszej wiary, że przyjęliśmy Jezusa jako Zbawiciela.

 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele św. Barbary. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza na adorację rodziców z dziećmi o godz. 15.00.

 4. Po Mszy św. zbiórka do puszki dla osób najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapałać.

 5. Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym w Rakowicach Wielkich k/ Lwówka Śl., w dniach 27 stycznia do 1 lutego 2019. Rekolekcje będzie prowadził O. Jose MANIPARAMBIL z Indii. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w tych rekolekcjach, to dobry sposób na spędzenie części ferii zimowych. Zapisy w zakrystii do 22 stycznia 2019r.

 6. Zapraszamy chętne osoby na czuwanie przed Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze, które jest zaplanowane w nocy z 2 na 3 lutego 2019 r. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w Kaplicy a następnie czuwanie całonocne, będzie okazja do spowiedzi św. O północy Msza św. Czuwanie zakończy się o godz. 4.30 Koszt udziału 100 zł. Wyjazd autokaru z Polkowice i Legnicy. Zapisy przyjmuje ks. Mateusz Rycek tel. 513 982 146. W naszej parafii zgłoszenia można kierować do ks. Przemysława Głuszka.

 7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę ministranci zapowiadają dzień wcześniej. Prosimy aby w „kolędzie” uczestniczyła cała rodzina. Dzieci i młodzież prosimy, aby przygotowali zeszyty z katechezy. Celem wizyty jest spotkanie mieszkańcami, wspólna modlitwa, rozmowa na tematy wiary i życia religijnego oraz błogosławieństwo rodziny i domu. Plan kolędy jest podawany w niedzielę na najbliższy tydzień. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15.30, w sobotę o godz. 14.00. W styczniu w okresie kolędy w dni powszednie nie będzie wieczornej Mszy św. z wyjątkiem soboty i niedzieli – będzie Msza św. o godz. 18.00. Porządek „Kolędy” jest następujący:

Data Ulica

6.01.2019

Niedziela

Żarska ,Azaliowa, Babisza, Zgorzelecka 4,6,8,10, Gerberowa

7.01 2019

Poniedziałek

Słubicka, Gorczycowa, Jagodowa, Krótka, Spółdzielcza,1,4, Skrzetuskiego 1,3,5,7

8.01.2019

Wtorek

Skrzetuskiego 9,11,13,15,17,19,21,23,25,27 29,31

9.01.2019

Środa

 Skrzetuskiego 33,35,2,4,6,8,10,12,14,16,18, 20

10.01.2019

Czwartek

Skrzetuskiego 22,24,26,28,30,32,34, Kmicica 1,3,5

11.01.2019

Piątek

Kmicica 7,9,11,13,15,17,19,21,2

12.01.2019

Sobota

Kmicica 4,6,8,10,12,14,16,18,20

13.01.2019

Niedziela

Kmicica 22,24,26,28,30,32,34,36

14.01.2019

Poniedziałek

Kmicica 38,40,42, Wołodyjowskiego 1,2,3,4,5

30 grudnia 2018r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Błogosławimy nasze rodziny i modlimy się w ich intencjach.

 2. Ostatni dzień roku kalendarzowego przypada jutro w poniedziałek, Msze św. jak w dniu powszednim 7.00; 9.00; oraz wyjątkowo wieczorna Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem dziękczynnym. Zapraszamy do dziękczynienia Bogu za miniony rok.

 3. We wtorek 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. jak w każdą niedzielę.

 4. Zakończyliśmy remont kościoła św. Michała. Wracamy do poprzedniego porządku Mszy św. w niedzielę Msze św. w kościele św. Michała o godz. 7.00; 12.00; 13.00. W kościele św. Barbary godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 18.00

 5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy w niedzielę o godz. 12.00 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego kolędowania. Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Odnowi oblicze ziemi”. Aktorów poszczególnych ról oraz służby orszakowe zapraszamy na próbę generalną w dniu 3 stycznia tj. czwartek o godz. 16.00 do Katolickiej Szkoły Podstawowej.

 6. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Kolędę ministranci zapowiadają dzień wcześniej. Prosimy aby w „kolędzie” uczestniczyła cała rodzina. Dzieci i młodzież prosimy, aby przygotowali zeszyty z katechezy. Celem wizyty jest spotkanie mieszkańcami, wspólna modlitwa, rozmowa na tematy wiary i życia religijnego oraz błogosławieństwo rodziny i domu. Plan kolędy jest podawany w niedzielę na najbliższy tydzień. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15.30, w sobotę o godz. 14.00.W styczniu w okresie kolędy w dni powszednie nie będzie wieczornej Mszy św. z wyjątkiem soboty i niedzieli – będzie Msza św. o godz. 18.00. W ostatni dzień roku (31 grudnia) i pierwszy dzień Nowego Roku (1 stycznia) nie będzie kolędy. Porządek „Kolędy” jest następujący:

 

Wizyta duszpasterska „Kolęda”

 

`Data Ulica
30.12.2018

niedziela

Tulipanowa, Truskawkowa, Stokrotkowa, Słonecznikowa, Zgorzelecka 30, Rumiankowa, Żarska 100
2 stycznia 2019

środa

Nasturcjowa, Narcyzowa, Poziomkowa, Różana, Porzeczkowa, Nagietkowa, Lawendowa, Kminkowa
3 stycznia 2019

czwartek

Makowa, Kaczeńcowa, Kaktusowa, Irysowa, Konwaliowa, Krokusowa
4 stycznia 2019

piątek

Jemiołowa, Jaśminowa, Szprotawska, Fiołkowa, Chabrowa, Bławatkowa, Borówkowa
5 stycznia 2019

sobota

Owocowa, Pomarańczowa, Śliwkowa, Gruszkowa, Cytrynowa, Czereśniowa
6 stycznia 2019

niedziela

Żarska, Azaliowa, Babisza,

Zgorzelecka 4,6,8,8A,10, Gerberowa

23 grudnia 2018r.

 1. Dziś obchodzimy czwartą niedzielę adwentu.

 2. Odbyliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził O. Józef MANIPARAMBIL. Dziękujemy parafianom za udział w rekolekcjach. Dziękujemy również dzieciom za udział w Roratach a rodzicom i dziadkom za umożliwienie dzieciom udział w Roratach.

 3. Przedstawiciele Rady Parafialnej roznieśli opłatki wigilijne z kalendarzem parafialnym i życzeniami. Kto jeszcze nie otrzymał, opłatki można nabyć w zakrystii. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na remont kościoła i budowę szkoły. Bóg zapłać. Świece Caritas w zakrystii – 6 zł.

 4. W tym tygodniu organizowaliśmy zbiórkę żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za złożoną żywność, w sobotę została przekazana potrzebującym. Bóg zapłać.

 5. Zakończyliśmy remont kościoła św. Michała. W poniedziałek nastąpił odbiór prac remontowych. Wracamy do poprzedniego porządku Mszy św. w Niedzielę Msze św. w kościele św. Michała – 7.00; 12.00; 13.00. W kościele św. Barbary godz. 8.00, 9.30; 10.45; 12.00; 18.00.

 6. Jutro przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Pasterki o godz. 22.00 – kościół św. Barbary, 24.00 w kościele św. Michała Archanioła. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostały porządek bez zmian.

 7. Zapraszamy do nabywania czasopism katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Eucharystia i Nabożeństwa

nabozenstwo

NIEDZIELA

Kościół Św. Michała

7:00, 12:00 , 13:00

Kościół Św. Barbary

8:00, 9:30, 10:45,

12:00, 18:00

DNI POWSZEDNIE

Kościół Św. Barbary

7:00, 9:00, 18:00

szczegółowy porządek nabożeństw

Adoracja Najświętszego Sakramentu

nabozenstwo

Kościół Św. Barbary

Piątki: 15:00 - 18:00

Pierwsza Niedziela m-ca:
13:00 - 18:00

Możliwość indywidualnej
modlitwy w kościele
pw. Św. Barbary
od poniedziałku do soboty,
w godz. 6:30 - 18:30

Kancelaria parafialna

kancelaria

przejdź do kancelarii

Godziny otwarcia:

 • Piątek
 • godz. 10.00 - 12.00
 • godz. 15.00 - 17.00
 • Sobota
 • godz. 10.00 - 12.00

Telefon kontaktowy:

76 845 14 37

w sprawach pilnych

po wieczornej Mszy Św.

Poradnia rodzinna

poradnia

przejdź do poradni

Dom Parafialny przy parafii

Św. Michała Archanioła

w Polkowicach

ul. Plac Kościelny 2

(p. II, sala nr 2)

Poniedziałek - Piątek

w godz. 8.30 - 12.30

tel. 535-854-255

Liturgia dnia

liturgia

przejdź do Liturgii

"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"

(Mk 13, 31)

Copyright 2016 - 2019 © Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach · All Rights Reserved · Designed by: Gdańsk IT Freelancer